WODA ŻYWIEC ZDRÓJ GAZ Z SOKIEM Z CYTRYN - RECENZJA

    Przez ostatnie kilka dni dzięki współpracy z TestMeToo miałam okazję testować wodę Żywiec Zdrój gaz z sokiem z cytryn, która jest nowością na polskim rynku. Produkt jest połączeniem wody źródlanej i soku owocowego. Dostępny jest w dwóch smakach: cytrynowym i pomarańczowym, w butelce o pojemności 0,5l i 1l.

(1) Żywiec Zdrój gaz z sokiem z cytryn    Skład wody z sokiem cytrynowym wygląda następująco:
- woda źródlana 88%,
- cukier,
- sok cytrynowy z zagęszczonego soku cytrynowego 4%,
- ekstrakt cytrynowy,
- dwutlenek węgla,
- regulator kwasowości: kwas cytrynowy,
- stabilizator: mączka chleba świętojańskiego,
- przeciwutleniacz: kwas askorbinowy,
- substancja konserwująca: sorbinian potasu,
- aromaty naturalne.
Skład tego produktu może nie powala zawartością naturalnych i zdrowych składników, ale woda ta powinna być kwalifikowana raczej do grupy napojów gazowanych a nie wód mineralnych. Jeśli zaś rozważymy skład wody Żywiec Zdrój gaz z sokiem cytrynowym w kategorii napojów gazowanych, to wypada on całkiem nieźle w porównaniu z konurencyjnymi produktami. Zawartość cukru jest o wiele mniejsza niż w innych produktach tego typu, brak jest syropu glukozowo-fruktozowego, a substancją odpowiadającą za smak jest sok cytrynowy a nie sztuczne dodatki. Również pod względem warości energetycznej napój Żywiec Zdrój wypada korzystniej, gdyż w 250 ml znajdują się ok 82 kcal. Dla porównania inne napoje o podobnym smaku zawierają odpowiednio: 105 kcal Sprite, 100 kcal Kinley, 113 kcal Fanta cytrynowa.


Zawartość paczki w kampanii TestMeToo
    Jeżeli chodzi o moje wrażenia po wypróbowaniu Żywiec Zdrój gaz z sokiem z cytryn, to są one bardzo pozytywne. Napój jest bardzo dobry w smaku, świetnie orzeźwia i gasi pragnienie. Ilość bąbelków jest w sam raz, ani nie "pali w gardło", ani nie daje uczucia mdłości. Woda nie jest zbyt słodka, przez co nie zwiększa pragnienia, co zdarza się podczas spożywania Coli czy Spritea. Raczej nie nadaje sie do robienia drinków alkoholowych, ale uważam, że świetnie sprawdzi się w upalne dni. W kategorii napojów gazowanych przyznaję wodzie Żywiec Zdrój gaz z sokiem z cytryn ocenę 5/5.


Orzeźwiający Żywiec Zdrój gaz z sokiem z cytryn


(1) Zdjęcie pochodzi ze strony www.zywiec-zdroj.pl/produkty
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.