PROSTE I TANIE JESIENNE DEKORACJE DO DOMU - DIY

jesienny bukiet w dyni

Niestety w tym roku nie dane jest nam nacieszyć się piękną, złotą jesienią. Lato jeszcze na dobre się nie skończyło, a za oknem już mamy zimną, deszczową i wietrzną pogodę. Aura jest bardzo depresyjna i nie zachęca do opuszczania cieplutkiego mieszkania. Aby przetrwać te niesprzyjające warunki warto skupić się na małych przyjemnościach, a w domu stworzyć przyjazną i przytulną atmosferę. Z pomocą przyjdą nam dary jesieni, które dzięki bogactwu barw ocieplą każde wnętrze. Dzisiaj mam dla Was propozycje na 2 proste dekoracje DIY, na które materiały znalazłam podczas codziennego spaceru z synkiem.


Latarenki ze słoików i liści 

Do ich wykonania potrzeba 2-3 starych słoików, kilkunastu brązowych liści, sznurka, kleju, świeczek typu tealight. Słoiki myjemy i osuszamy, w środku przyklejamy po kilka liści. Górę słoika obwiązujemy sznurkiem i robimy kokardkę. Do środka wkładamy zapaloną świeczkę i mamy ciekawy lampion, który daje przyjemne, ciepłe światło.


jesienne dekoracje diy blog

pomysły na świecznik ze słoików i liści


Jesienny bukiet w dyni

Do jego wykonania potrzeba niewielkiej dyni, suchych liści, jarzębiny, polnych kwiatów i wrzosu. Oczywiście kompozycja może być dowolna i do jej stworzenia możecie użyć tego, co znajdziecie podczas spaceru.W górnej części dyni wykrawamy nożem niewielki otwór i za pomocą łyżki wyjmujemy pestki oraz miąższ, z którego możecie przygotować pyszną zupę dyniową (przepis znajdziecie TUTAJ). Do otworu wkładamy kwiaty oraz liście tworząc jesienną kompozycję. Na miejsce kwiatów, które zwiędły wkładamy nowe nabytki zebrane podczas spaceru.dekoracje diy do domu jesień


Aby być na bieżąco polub blog na FB:


Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.