5 ŚWIETNYCH SERIALI IDEALNYCH NA DŁUGIE JESIENNE WIECZORY

jakie seriale polecacie

Jesień rozgościła się na dobre, a co za tym idzie nastały długie wieczory, z którymi nie wiadomo co zrobić. Często po całym dniu spędzonym z moim maluchem jestem tak wypompowana, że nie mam już siły na książkę, tym bardziej na tą ambitną. Jedyne co pragnę zrobić to wygodnie usiąść i wpatrzyć się tępym wzrokiem w ekran telewizora czy laptopa. Po prostu włączyć ulubiony serial i odpłynąć.... Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie 5 fajnych seriali, które na pewno uprzyjemnią długie jesienne wieczory.


"Lucyfer" to amerykański serial kryminalny, który wciąga już od pierwszego odcinka. Znudzony władca piekieł porzuca swoje obowiązki w podziemnym królestwie i przenosi się do Los Angeles, gdzie prowadzi ekskluzywny klub nocny. Na ziemi żyje pełnią życia, nie stroniąc od kobiet, alkoholu i innych uciech. Pewnego dnia przed jego klubem zostaje zastrzelona gwiazda muzyki, a upadły Anioł zaczyna coś czuć, zaczyna nabierać cech człowieczeństwa.... Bardzo fajny serial, w którym naprawdę coś się dzieje. Polecam wszystkim, którzy nie chcą tracić czasu na kolejny odmóżdżacz. Na obecną chwilę do obejrzenia są 2 sezony."Opowieść podręcznej" to serial, który budzi skrajne emocje i ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Film powstał na podstawie dystopijnej powieści Margaret Atwood, która mówi o uprzedmiotowieniu kobiet. Akcja serialu dzieje się w przyszłości, w której władzę przejęły pseudochrześcijańska junta. Kobiety zmuszane są do konkubinatu i bycia surogatkami, zaś wszelkie przejawy nieposłuszeństwa karane są w bardzo okrutny sposób. Życie kobiet to piekło na ziemi, nie mają one żadnych praw, nie mogą o sobie decydować. Ich rola sprowadza się do bycia tytułową podręczną, czyli rzeczą należącą do grupy panów. Naprawdę ciekawy serial. Na razie do zobaczenia 1 sezon."Mozart in The Jungle" pokazuje co się dzieje za kulisami symfonii. Seks, narkotyki i muzyka poważna to codzienność filharmoników. Serial inspirowany jest wspomnieniami młodej oboistki robiącej karierę w nowojorskim świecie muzyki klasycznej. "Mozart..." to naprawdę dobry serial rozrywkowy, który wyróżnia się trafnymi dialogami i wieloma zabawnymi scenami. Jak się okazuje świat filharmoników nie jest nudny i szary, warto zatem poznać kulisy muzyki poważnej. Do tej pory wypuszczono 3 sezony."Outlander" łączy w sobie kilka gatunków: romans, science fiction, film historyczny. Główna bohaterka Claire jest pielęgniarką opiekującą się rannymi żołnierzami w czasie II Wojny Światowej. Niespodziewanie przenosi się w czasie do roku 1743, gdzie na swej drodze napotyka przystojnego Szkota :) Nie będę Wam zdradzała dalszej części, po prostu obejrzyjcie film. Outlander to idealna propozycja dla kobiet, szczególnie jeśli romans jest Waszym ulubionym gatunkiem. Do obejrzenia mamy 3 sezony. 
"The Affair" to dramat, który pokazuje pozamałżeński romans. Wydawałoby się, że na temat zdrady powiedziano już wszystko, jednak ten serial jest wyjątkowy, ponieważ historia każdej zdrady opowiedziana jest z dwóch perspektyw: kobiety i mężczyzny. To niesamowite jak różnie postrzegana jest zdrada u różnych osób. Sprawdza się tu stare przysłowie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia", a to jak postrzegamy daną sytuacje jest sprawą względną. Do obejrzenia mamy 1 sezon.


Dajcie znać czy znacie te seriale, a może ostatnio oglądałyście coś wartego uwagi? Czekam na Wasze rekomendacje.

Aby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.