JAK UPOLOWAĆ FACETA?

   W ramach współpracy z portalem TestMeToo biorę udział w kampanii odAutora.pl, która wspiera autorów książek i propaguje dobrą literaturę. Inicjatywa ta polega na tym, że wybrane osoby otrzymują powieści w formie imiennego ebooka zgodnie z ich preferencjami i w ciągu 30 dni muszą go przeczytać oraz zrecenzować.

"Jak upolować faceta? Po pierwsze dla pieniędzy."   Na dobry początek otrzymałam książkę pt."Jak upolować faceta? Po pierwsze dla pieniędzy" autorstwa Janet Evanovich. Jest to pierwsza z serii powieść o przygodach Stephanie Plum, 30 letnej rozwiedzionej kobiety, która nagle traci swoją bezpieczną posadkę przedstawiciela handlowego. Bohaterka szybko popada w kłopoty finansowe w efekcie czego wyprzedaje kolejne sprzęty domowe, ale i tak ostatecznie komornik zabiera jej samochód a w lodówce ma tylko światło. Stephanie z desperacji, przymusu i całkiem przypadkiem podejmuje pracę o której nie ma zielonego pojęcia....zostaje łowcą nagród! Skuszona dużą nagrodą w wysokości 10 tysięcy dolarów przyjmuje pierwsze zlecenie, w którym ma odszukać i doprowadzić do aresztu oskarżonego o morderstwo gliniarza, Josepha Morellego. Sprawa trochę się komplikuje, ponieważ Morelli kilkanaście lat wcześniej odebrał jej dziewictwo za ladą w cukierni, dlatego dziewczyną oprócz chęci zarobku kieruje także chęć zemsty. Stephanie z wielkim zapałem zabiera się do pracy, głowę ma pełną szalonych pomysłów, ale szybko okazuje się jak trudną i niebepieczną profesję wybrała.
   Powieść "Jak upolować faceta?" to komedia, kryminał i romans w jednym. Wciąga i trzyma w napięciu już od pierwszych stron, a dodatkowo potrafi rozśmieszyć aż do łez. Książka napisana jest prostym i łatwym w odbiorze językiem z naprawdę dużą dawką humoru. Nie jest może to pozycja bardzo wysokich lotów, ale stanowi fajną alternatywę dla poważnych czy"ciężkich" powieści. Świetna, lekka książka na poprawę humoru, która raczej nie wzbudza morza emocji i jakoś szczególnie nie pozostaje w pamięci, ale uważam że warto ją przeczytać gdy chcemy się odprężyć i troszkę pośmiać. Moja ocena to 7/10.

CYTATY

"Są tacy mężczyźni, którzy pojawiają się w życiu kobiety, by je dokumentnie spieprzyć na zawsze."

"Rozpędziłam novą do stu czterdziestu, ignorując fakt, że przednią częścią karoserii zaczęły wstrząsać drgawki. Ignorowałam również zdumione spojrzenia kierowców w pojazdach, które wyprzedzałam swoim CIPOWOZEM "

"Nic tak nie dodaje dziewczynie animuszu jak para kajdanek w torebce."


Poznaj jedną z moich ulubionych książek
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.