5 POMYSŁÓW NA KARTKI BOŻONARODZENIOWE DIY

Magiczny czas jakim są Święta Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Przyznam, że uwielbiam ten okres oczekiwania, a przygotowania rozpoczynam już na początku grudnia. Jedną z rzeczy, którą w tym roku postanowiłam przygotować samodzielnie są kartki świąteczne. Niestety, ale coraz częściej rezygnujemy z wysyłania pocztówek, zastępując je smsem lub mailem. Jednak nasi bliscy na pewno bardziej docenią życzenia złożone w tradycyjnej formie papierowej, szczególnie jeśli kartki wykonamy samodzielnie.


Poniżej przedstawiam 5 pomysłów na naprawdę proste w wykonaniu kartki, które nie będą wyzwaniem nawet dla osób bez jakichkolwiek zdolności plastycznych. Wystarczy poświęcić jeden wieczór oraz zainwestować parę złotych w ekologiczny brązowy papier, kolorowe wstążki, brokat i cekiny. Wszystko to można kupić na allegro lub w sklepach pasmanteryjnych i papierniczych.

POTRZEBNE MATERIAŁY

- ekologiczny papier wizytówkowy 250g ( 10 arkuszy A4 ok 5 zł )
- cienka zielona wstążka ( na 1 kartkę potrzeba ok 70 cm - koszt ok 60 gr )
- czerwona wstążka na kokardki ( 1m ok 1 zł )
- gwiazdki decoupage ( A31 - 5 sztuk za 1.30 zł )
- cekiny zielone ( 2 zł )
- cekiny gwiazdki ( 1.30 zł )
- brokat zielony i złoty ( 4 zł )
- próbki tapet ( za darmo z marketu budowlanego )
- klej Magic ( 2 zł )
- naklejki Wesołych Świąt ( 2.50 zł lub napis można wykonać samodzielnie )
- nożyczki
- olówek
- szklanka do odrysowania koła
KARTKA Z CHOINKĄ

Papier składamy na pół, ołówkiem zaznaczamy punkty, które będą stanowiły ramiona choinki, nakładamy na nie odrobinę kleju Magic i przyklejamy zieloną wstążkę zaczynając od dołu. Na szczycie choinki przyklejamy gwiazdkę decoupage, a wstążkę ozdabiamy małymi cekinami. Przyklejamy napis Wesołych Świąt, a w papier wokół choinki wcieramy palcem odrobinę złotego brokatu, dzięki czemu kartka będzie się pięknie mieniła.kartka bożonarodzeniowa jak zrobić

KARTKA Z WIANKIEM ŚWIĄTECZNYM

Papier składamy na pół, na środku odrysowujemy koło od szklanki. Zarys koła smarujemy klejem Magic i przyklejamy zielone cekiny w dwóch rządkach. Z czerwonej wstążki robimy kokardkę i przyklejamy ją na górze wianka, w środku wianka przyklejamy napis Wesołych Świąt. Na papierze rozcieramy złoty brokat, kartkę docinamy tak, aby nad i pod wiankiem nie było zbyt dużo niezagospodarowanego papieru.


KARTKA Z BOMBKĄ

Na kawałku tapety lub innym ozdobnym papierze odrysowujemy koło przy użyciu szklanki, wycinamy je, a następnie przyklejamy na środku złożonej na pół kartki. Ołówkiem obrysowujemy kontur bombki oraz rysujemy sznurek. Przyklejamy napis Wesołych Świąt i wcieramy brokat w papier.


kartka z papieru ekologicznego
KARTKA Z BROKATOWĄ CHOINKĄ

Papier składamy na pół, wyciskamy klej tworząc zarys choinki i wysypujemy na to zielony brokat. Nadmiar brokatu strzepujemy. Gwiazdkę decoupage smarujemy klejem i obsypujemy złotym brokatem, a następnie przyklejamy na szczycie choinki. Wzdłuż gałązek choinki przyklejamy małe cekiny imitujące bombki. Przyklejamy napis Wesołych Świąt, w papier wcieramy złoty brokat i doklejamy kilka gwiazdek wokół choinki.


KARTKA Z PREZENCIKIEM

Ze skrawka tapety lub papieru ozdobnego wycinamy 4 jednakowe kwadraciki, po czym przyklejamy je do kartki tworząc jeden duży kwadrat ( zostawiamy ok 1 mm odstępu pomiędzy kwadracikami ). Z czerwonej wstążki robimy kokardkę i przyklejamy ją na szczycie prezentu. W przerwę pomiędzy kwadracikami wpuszczamy klej i wsypujemy brokat. Przyklejamy napis Wesołych Świąt oraz wcieramy brokat w papier wokół prezentu.

Życzę Wam kreatywnych wieczorów oraz miłej zabawy podczas tworzenia kartek Bożonarodzeniowych !!!

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.