JAK ZDJĄĆ MANICURE HYBRYDOWY I NIEUSZKODZIĆ PAZNOKCI

O tym za co uwielbiam manicure hybrydowy oraz jak go wykonać krok po kroku w domu pisałam TUTAJ. Dzisiaj udzielę kilku wskazówek w jaki sposób zdjąć Shellac bez uszczerbku dla naszych paznokci. Niestety nie jest to tak łatwe i szybkie jak w przypadku zwykłego lakieru. Podczas zabiegu należy stosować się do kilku prostych zaleceń, w innym wypadku możemy uszkodzić płytkę paznokciową.

Shellac Lobster Roll
Shellac Tutti Frutti


Często spotykam się z opiniami, że Shellac powoduje, że paznokcie stają się cienkie i łamliwe. Ja noszę hybrydy praktycznie cały czas, a mimo to moje paznokcie są mocne i zdrowe. Jeżeli macie złe doświadczenia z manicurem hybrydowym, to podejrzewam że albo przepiłowano wam płytkę przed jego nałożeniem, albo zdjęto go w nieodpowiedni sposób lub też nie robicie zalecanej przez producenta przerwy co 4-5 aplikacji w celu nawilżenia i odżywienia paznokci.


2-tygodniowy odrost 


Do zdjęcia hybryd potrzebujemy:
- aceton
- folię aluminiową
- watę lub pocięte płatki kosmetyczne
- patyczek do odsuwania skórek
Zdejmowanie hybryd krok po kroku

1) Folię aluminiową tniemy na paski o wymiarach ok 10 x 4 cm

2) Na jednym brzegu folii kładziemy mały kawałek waty i nasączamy go odrobiną acetonu.
    UWAGA: wata powinna być lekko wilgotna a nie ociekać acetonem, który w nadmiarze powoduje przesuszenie paznokci.


3) Przykładamy folię z wacikiem do paznokcia i owijamy wokół palca.


4) Czynność powtarzamy na wszystkich palcach obu dłoni. Jeśli zajeło nam to ok 10 min to możemy  zacząc zdejmować folię wraz z Shellackiem. Jeśli uporaliśmy się szybciej, to poczekajmy do pełnych 10 minut. Nie powinniśmy trzymać nakładki z acetonem na paznokciach dłużej niż 10-15 minut, ponieważ powoduje to nadmierne wysuszenie i łamliwość paznokci.5) Przed zdjęciem nakładki z acetonem przyciskamy lekko folię w miejscu gdzie jest Shellac, delikatnie masujemy okrężnymi ruchami i zdejmujemy jednym pociągnięciem.

6) Jeśli na paznokciach widzimy resztki hybrydy, to delikatnie zeskrobujemy je przy pomocy patyczka do skórek owiniętego wacikiem z odrobiną acetonu. Nie powinniśmy używać samego patyczka, szczególnie metalowego, gdyż to uszkadza płytkę.


7) Te same czynności wykonujemy po kolei na każdym paznokciu.


8)  Jeżeli mamy taką możliwość, to po zdjęciu hybryd nałóżmy na paznokcie odżywczą oliwkę i odczekajmy około pół godziny przed aplikacją kolejnej warstwy Shellaca. Zniweluje to negatywne skótki użycia acetonu i wzmocni paznokcie.
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.