"POTĘGA MIŁOŚCI" - KSIĄŻKA O BEZWARUNKOWEJ MIŁOŚCI, SZTUCE PRZEBACZANIA I POSZUKIWANIU BOGA

"Potęga miłości" autorstwa Francine Rivers, to moja kolejna propozycja dla poszukiwaczy dobrej literatury. Książkę przeczytałam kilka miesięcy temu, jednak tak zapadła mi w pamięć i w serce, że często do niej wracam myślami. Wbrew temu, co może nam sugerować tytuł, nie jest to klejny ckliwy romans. Powieść zainspirowana jest Księgą Ozeasza zawartą w Starym Testamencie Pisma Świętego.


dobra książka

Opis książki

Akcja książki "Potęga miłości" rozgrywa się w krainie złota, jaką była Kalifornia w 1850 roku. Były to ciężkie czasy, w których poszukiwacze złota gotowi byli sprzedać swoją duszę za odrobinę kruszcu, kobiety zaś sprzedawały swoje ciała aby zapewnić sobie przetrwanie i dach nad głową.

Główną bohaterką jest Angel, dziewczyna ciężko doświadczona przez los, która do ósmego roku życia mieszkała w domu publicznym, gdzie była wykorzystywana przez mężczyzn. Kiedy zdecydowała się na ucieczkę szukając szans na poprawę swojego losu, trafiła do podobnego miejsca, co jeszcze bardziej podsyciło w niej nienawiść do płci przeciwnej. Angel żyjąc przez długie lata wśród prostytutek i bezwzględnych mężczyzn pozbawionych uczuć, zupełnie straciła wiarę w możliwość odmiany swojego życia. Pozostała w niej tylko pustka i rozczarowanie. Wtedy na jej drodze pojawia się Michał Ozeasz....

Michał jest prawym człowiekiem, który we wszystkim zawierza Bogu i jest posłuszny jego woli. Kiedy spotyka Angel na ulicy od razu wie, że jest to kobieta, którą Bóg wybrał mu na żonę. Obdarza dziewczynę bezwarunkową miłością i dzień po dniu udowadnia jej swoim postępowaniem, że nie jest taki jak inni mężczyźni, których spotkała do tej pory. Jednak Angel nie wierzy w miłość, odrzuca uczucie Michała i broni się przed nim z całych sił. Przed bohaterami jest długa i kręta droga, droga pełna zwątpienia i frustracji.

Moja opinia

"Potęga miłości" to jedna z najlepszych książek, jakie do tej pory przeczytałam. Łączy w sobie wciągającą fabułę, wyrazistych bohaterów, gębokie przesłanie, ciekawe tło społeczno-historyczne i piękną historię miłosną. Powieść mówi o bezwarunkowej miłości, sztuce przebaczania, trudnych wyborach życiowych i poszukiwaniu Boga. Bardzo widoczny jest tu wątek religijny, który absolutnie nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, powoduje że książka jest nietuzinkowa i wyróżnia się wśród innych powieści.

Podczas czytania książki na pewno nie raz wzruszymy się do łez. Jest to powieść bardzo mądra, która daje do myślenia i pokazuje czym powinna się kierować prawdziwa miłość. Ukazuje także moc wybaczania, która płynie z wiary w Boga. Cóż jeszcze mogę napisać....przeczytajcie ją, a na pewno nie będziecie żałować!


Zobacz także recenzję książki:

                                                        Pocałunek Kier                                           
                                       

          


Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.