JAK ZADBAĆ O DŁONIE? PIERWSZA POMOC W PIELĘGNACJI SUCHEJ I ZNISZCZONEJ SKÓRY RĄK

Piękne i zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Niestety to ta część naszego ciała najwcześniej zdradza wiek kobiety. Większość z nas w codziennej pielęgnacji ogranicza się do nałożenia kremu do rąk, często jednak to nie wystarcza, aby skóra dłoni pozostała gładka i jędrna przez długie lata.







Skóra dłoni jest cienka i niemal całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje się niewielką ilością gruczołów łojowych, przez co często się przesusza i szybciej starzeje. Dodatkowo, nasze dłonie codziennie są narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych tj. promienie UV, wiatr, mróz, działanie środków chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne podczas prac domowych. Dlatego jeśli odpowiednio nie zadbamy o skórę rąk, szybko pojawią się na niej niechciane linie oraz przebarwienia, stanie się szorstka i mało elastyczna. 


Zdjęcie pochodzi ze strony www.w.mediderm.com.pl



Kilka prostych zasad umożliwiających zachowanie gładkiej skóry na dłoniach:

- zakładaj gumowe rękawiczki podczas codziennych prac, szczególnie tych z użyciem środków chemicznych 
- nie myj zbyt często rąk przy użyciu mydeł antybakteryjnych
- kremuj dłonie kilka razy dziennie, a na noc nakładaj grubszą warstwę
- w zimie zawsze zakładaj ciepłe rękawiczki
- pamiętaj aby w lecie nakładać na wierzch dłoni krem z filtrami UV
- raz w tygodniu wykonaj domowy manicure zakończony zabiegiem pielęgnacyjnym

Domowy zabieg pielęgnacyjny na dłonie

Domowy zabieg pielęgnacyjny daje świetne rezultaty w przypadku przesuszonej czy zniszczonej skóry dłoni, a wykonując go regularnie opóźnimy procesy starzenia się skóry rąk. Zabieg najlepiej rozpocząć manicurem, opiłowując paznokcie, odsuwając i ewentualnie wycinając skórki. 

Kolejnym krokiem jest peeling dłoni, który usunie obumarłe komórki naskórka, wygładzi dłonie i przygotuje skórę na przyjęcie składników aktywnych. Regularnie wykonywany peeling przyśpiesza wymianę komórkową i regenerację skóry. Na tym etapie możemy użyć zarówno ziarnisty scrub do twarzy, peeling do ciała lub wykonać kosmetyk złuszczający samodzielnie mieszając sól lub cukier, odrobinę oliwy z oliwek i kilka kropel soku z cytryny. Kosmetyk wmasowujemy w skórę rąk przez kilka minut, po czym spłukujemy letnią wodą.






Na tak przygotowaną skórę nakładamy grubą warstwę kremu do rąk, odżywczego balsamu do ciała lub maski nawilżającej do twarzy. Dla utworzenia okluzji i jak najlepszego efektu, na dłonie nakładamy woreczki foliowe oraz specjalne rękawiczki frotte (możemy użyć rękawiczek bawełnianych lub ręcznika którym okręcimy dłonie). Taka maska umożliwia głębsze wniknięcie składników aktywnych oraz intensywnie nawilża i wygładza skórę. Im bardziej zniszczone dłonie tym dłużej powinniśmy ją zostawić, najlepiej jednak pozostawić taki "opatrunek" na całą noc, aby poranek zaskoczył nas pięknymi i supergładkimi dłońmi.







Do zabiegu wykorzystałam krem do rąk firmy Benecos, który mam możliwość testować dzięki Eko Drogerii Green Dream.




Krem ma bardzo lekką konsystencję, szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy. Bardzo dobrze nawilża i odżywia skórę powodując, że staje się ona gładka i miła w dotyku. Krem Benecos kosztuje około 9 złotych, ale pod względem składu i efektów działania można go porównać z produktami kilkukrotnie droższymi.

Krem jest certyfikowanym produktem organicznym, jego składniki pochodzą z upraw ekologicznych, a zastosowana kompozycja zapachowa jest naturalna, bez zawartości syntetycznych komponentów mogących alergizować.

 Główne składniki aktywne produktu to:
- ekstrakt z korzenia łopianu i pokrzywy o działaniu wzmacniającym
- wyciąg z liści lipy o działaniu łagodzącym podrażnienia
- wyciąg z nagietka i dziurawca działający przeciwzapalnie
- wyciąg z dzikiej róży o działaniu wygładzającym skórę
- wyciąg z czarnego bzu, który oczyszcza pory

Produkt oceniam 5/5


Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.