OLEJKI DO TWARZY - NOWY TREND W PIELĘGNACJI



olej arganowy z proretinolem


W ostatnim czasie pielęgnacja cery przy użyciu olejków stała się bardzo popularna. Producenci kosmetyków wyszli swoim klientkom na przeciw tworząc receptury zawierające najbardziej pożądane olejki wzbogacone o witaminy i inne substancje aktywne. Obecnie na rynku znajdziemy produkty przeznaczone do każdego typu cery, nawet mieszanej czy tłustej. Wbrew powszechnym obawom takie olejki nie powodują zapychania porów czy powstawania zaskórników, wręcz przeciwnie mają zdolność oczyszczania cery i łagodzenia stanów zapalnych. 



DLA KOGO OLEJKI?

Olejki pielęgnacyjne najlepiej sprawdzają się w przypadku cer suchych, odwodnionych, z widocznymi oznakami starzenia, potrzebujących regeneracji i odżywienia. Takie kosmetyki są niezastąpione w zimie, kiedy to nasza cera narażona jest na trudne warunki atmosferyczne oraz przesuszające działanie centralnego ogrzewania i klimatyzacji. Tworzą one warstwę ochronną na skórze, wzmacniają barierę lipidową, wpływają na wzrost nawilżenia oraz przyśpieszają regenerację.


JAK STOSOWAĆ OLEJKI PIELĘGNACYJNE?

Olejki najlepiej jest stosować na noc, po dokładnym demakijażu cery. Dla uzyskania jak najlepszych efektów możemy delikatnie wmasowywać je w skórę twarzy, szyi i dekoltu, dzięki czemu zwiększymy mikrokrążenie i wchłanianie substancji aktywnych. Nie ma potrzeby nakładania kremu, chyba że nasza skóra jest naprawdę sucha i wymaga dodatkowego nawilżenia. Rano możemy dodać 2-3 krople olejku do naszego kremu na dzień a powstały produkt rozsmarować na twarzy. W tym przypadku trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na skórze pozostanie wyczuwalny filmy, który może zmniejszyć trwałość makijażu, dlatego zdecydowanie bardziej poleca się stosowanie olejków na noc.


NAJPOPULARNIEJSZE OLEJKI

Najbardziej popularnym olejkiem, zwanym "złotem Maroka" jest olejek arganowy. Zawiera on duże stężenie witaminy E chroniącej przed negatywnym działaniem wolnych rodników, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się skóry. Przyśpiesza gojenie podrażnień i stanów zapalnych, zapobiega przebarwieniom, wspomaga odnowę komórkową. Może być stosowany przez osoby borykające się z trądzikiem, egzemą czy atopowym zapaleniem skóry. Zabezpiecza przed otarciami i odparzeniami, odbudowuje płaszcz lipidowy skóry.

Olej z wiesiołka dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych zapobiega TEWL czyli transepidermalnej ucieczce wody z naskórka, poprzez co ma wpływ na utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Wpływa także na jej jędrność i elastyczność, działa detoksykująco, regenerująco i odżywczo. Reguluje pracę gruczołów łojowych, dlatego może być stosowany u osób z cerą trądzikową.

Olej z kiełków pszenicy zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy E, A, B, D. Działa przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie i regenerująco. Nawilża, łagodzi podrażnienia i wpływa na elastyczność skóry. Chroni przed promieniowaniem UV i utratą wody z naskórka.


OLEJEK DO TWARZY - MOJA OPINIA




Moja cera dosyć boleśnie odczuła ostatnie mrozy oraz wpływ centralnego ogrzewania. Zaczęła się łuszczyć na nosie i brodzie, stała się przesuszona oraz szorstka. Próbowałam masek, peelingów i różnych kremów, jednak nie widziałam znacznej poprawy. W końcu sięgnęłam po olejek arganowy z proretinolem marki Bielenda i ku mojemu zaskoczeniu już po 3 zastosowaniach suche skórki stały się niewidoczne, a cera nabrała gładkości i miękkości. Zdecydowanie jest to produkt jakiego potrzebowałam i kto wie może wkrótce stanie się moim ulubionym. Jak na razie stosuję go zbyt krótko, aby powiedzieć na jego temat więcej, ale jedno jest pewne: w bardzo krótkim czasie naprawił barierę ochronną mojej skóry i poprawił jej kondycję.


PROPOZYCJE OLEJKÓW DO PIELĘGNACJI CERY


olejek do twarzy








Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.