W WALCE O ZDROWE ZĘBY I DZIĄSŁA CZYLI DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SZCZOTECZKĘ ELEKTRYCZNĄ?oral b genius 8000 recenzja


Białe oraz zdrowe zęby i dziąsła są w dzisiejszych czasach wyznacznikiem atrakcyjności. Niestety wystarczy chociaż odrobinę zaniedbać codzienną higienę jamy ustnej lub po prostu nieprawidłowo czyścić zęby, aby w przeciągu 3-4 tygodni zauważyć pierwsze objawy odkładającej się płytki nazębnej, co może prowadzić do poważnych chorób zębów i dziąseł. 


Naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowe zęby i dziąsła są szczoteczki elektryczne oraz szczoteczki soniczne, w których stosuje się coraz to nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. Pomimo, że badacze ortodoncji zaprzeczają jakoby szczoteczka elektryczna czy soniczna dawała znacznie lepsze rezultaty, to ciężko nie zauważyć ich przewagi nad zwykłą szczoteczką manualną. Uważa się, że najważniejszą rolę spełnia nie sama szczoteczka, a prawidłowy sposób mycia zębów. Oczywiście trudno nie zgodzić się z tą tezą, jednak szczoteczki elektryczne czy soniczne zdecydowanie ułatwiają poprawne wykonanie tej czynności. Nawet podstawowe, najtańsze modele wyposażone są timer, który po upływie 2 minut sygnalizuje ukończenie cyklu mycia. Tymczasem używając szczoteczki manualnej nie jesteśmy w stanie dokładnie odmierzyć czasu, w efekcie czego higienie jamy ustnej poświęcamy zazwyczaj mniej niż rekomendowane 2 minuty. Problem stanowi także odpowiednia technika mycia oraz prawidłowa siła nacisku, szczoteczki elektryczne wykonują zaś całą pracę za nas, dzięki czemu mamy pewność, że zęby są naprawdę czyste a płytka nazębna zredukowana do minimum.Szczoteczek elektrycznych używam od kilku lat i pomimo, że do tej pory miałam styczność wyłącznie z podstawowymi modelami, to uważam, że doskonale spełniały one swoją rolę i były nieporównywalnie lepsze od szczoteczek manualnych. Obecnie mam okazję testować nową szczoteczkę Oral-b Genius 8000 i przyznam, że jest to gadżet, który przenosi nas na wyższy poziom. 
Szczoteczka ma bardzo ładny i nowoczesny design, dzięki czemu nie powstydzimy się jej nawet w najbardziej eleganckiej łazience. Rączka ma biało-srebrny kolor i znajduje się na niej wskaźnik zużycia baterii, przycisk włączający, przycisk do zmiany trybu pracy oraz ikonki poszczególnych trybów pracy. Dodatkowo została wyposażona w system Smart Ring, który pozwala spersonalizować szczoteczkę i dostosować ją do własnych preferencji. Do wyboru mamy 12 kolorów, na który może świecić pierścień podczas szczotkowania.


W skład zestawu Genius 8000 wchodzi szczoteczka wraz z 3 różnymi końcówkami myjącymi ( wybielającą, sensitive oraz cross action ), stacja ładująca z pojemnikiem na końcówki myjące, uchwyt na smartfon oraz etui podróżne.


Genius 8000 to zaawansowana technologicznie szczoteczka, która zaskoczyła mnie swoją funkcjonalnością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Wyposażona została w Bluetooth pozwalający łączyć się z aplikacją Oral-b na smartfonie, dzięki czemu możemy dobrać indywidualny program pielęgnacji jamy ustnej w zależności od naszych potrzeb. Aplikacja pobiera dane jakie rejestruje szczoteczka podczas mycia i pomaga skorygować błędy dostosowując czas oraz intensywność pracy, ustala także korzystne dla nas sposoby czyszczenia zębów. 
Szczoteczka posiada także czujniki, które przekazują aplikacji na smartfonie przebieg procesu szczotkowania i wskazują miejsca, którym nie poświęciliśmy wystarczająco dużo czasu. Technologia ta ukazała mi, że zbyt długo myję przednie zęby, zaś tylne są zdecydowanie zaniedbane i podatne na próchnicę. Jak się okazuje jednym z najczęstszych błędów podczas szczotkowania zębów jest zbyt mocne dociskanie główki do ich powierzchni, co może skutkować uszkodzeniem szkliwa i podrażnieniem dziąseł. Oral-b Genius 8000 dzięki czujnikom pozwala wyeliminować ten problem. Gdy szczoteczka zostanie dociśnięta zbyt mocno, pierścień zapala się na czerwono a obroty maleją.

Dla jak najlepszych efektów szczoteczka wyposażona została w technologię 3D Action, która zapewnia ruchy oscylacyjne, pulsacyjne i rotacyjne, dzięki czemu zęby oraz przestrzenie między zębowe są dogłębnie oczyszczone. Dodatkowo mamy tu 6 trybów pracy, które zaspokoją każde, nawet najbardziej wymagające czy delikatne zęby i dziąsła. Przycisk znajdujący się na rączce szczoteczki pozwala na wybranie trybu klasycznego czyszczenia, masażu dziąseł, trybu delikatnego, wybielającego, intensywnego lub pielęgnacji języka.
Wszystko to sprawia, że Genius 8000 uważana jest za najnowocześniejszą szczoteczkę elektryczną na rynku, a jej skuteczność równa jest poziomowi profesjonalnej higieny stomatologicznej w gabinecie z czym zdecydowanie się zgadzam. Szczoteczkę testuję od 2 tygodni i obecnie skupiam się na trybie wybielającym. Po tak krótkim czasie widoczne są pierwsze efekty. Zęby są gładsze i bardziej błyszczące, a dzięki końcówce polerującej osad i nadmiar płytki nazębnej został zredukowany, przez co zęby wydają się być nieco bielsze. Myślę, że dzięki szczoteczce Genius 8000 będę mogła uniknąć nieprzyjemnego usuwania kamienia w gabinecie stomatologicznym. 

Szczoteczka spełnia moje oczekiwania pod każdym względem. Jest naprawdę ładna, bardzo dokładnie czyści, posiada ciekawe i innowacyjne rozwiązania, które pomagają dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, a dodatkowo wystarczy ją ładować raz na 12 dni. Muszę przyznać, że była to miłość od pierwszego użycia i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Polecam produkt wszystkim, którzy lubią fajne gadżety i nowoczesne technologie oraz tym, którym zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu. Uważam, że Genius 8000 może być rewelacyjnym prezentem dla każdego, bez względu na płeć czy wiek.
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.