HIT SEZONU - EFEKT SZRONU NA PAZNOKCIACH

sugar effect na paznokciach

Efekt szronu na paznokciach zwany także "sugar effect" to absolutny hit tego sezonu. Zdobienie możemy wykonać zarówno na hybrydach, jak i na zwykłym lakierze. Do jego wykonania potrzebujemy pyłek tak zwaną syrenkę, którą możemy wykorzystać w wielu różnych stylizacjach. Osobiście polecam pyłki Indigo, które są idealnie zmielone i dają o wiele lepsze rezultaty od swoich odrobinę tańszych zamienników. Na Allegro czy w hurtowniach kosmetycznych pełno jest firm oferujących "syrenkę", jednak tak naprawdę większość z nich sprzedaje po prostu zmielony brokat, przy użyciu którego ciężko nam będzie osiągnąć fajny efekt. 

Poniżej przedstawiam instrukcję jak wykonać zdobienie z efektem szronu na lakierach hybrydowych. W taki sam sposób wykonamy je także na zwykłym lakierze, z tą różnicą, że pazurki zamiast w lampie UV będą musiały wyschnąć same. Ja do tego manikiuru użyłam hybryd Shellac w kolorze Purple Purple oraz klasycznej syrenki Indigo. Przyznam jednak, że efekt szronu świetnie wygląda także na jasnych, pastelowych kolorach.

Do wykonania zdobienia potrzebujemy

- bazę/lakier podkładowy
- wybrany kolor
- top
- pyłek typu "syrenka"
- lampa UV (do hybryd)
- miękka szczoteczka lub pędzelek

SPOSÓB WYKONANIA NA HYBRYDACH:

1) Odsuwamy skórki i nadajemy paznokciom pożądany kształt

2) Delikatnie matujemy paznokcie za pomocą kostki i przemywamy odtłuszczaczem

3) Nakładamy bazę i utwardzamy w lampie UV przez 2 min4) Nakładamy 2 warstwy koloru utwardzając każdą w lampie UV przez 2 minuty5) Na paznokcie, na których nie będzie  efektu szronu nakładamy top, utwardzamy w lampie 2 minuty i zmywamy warstwę dyspersyjną alkoholem6) Na paznokcie, na których chcemy osiągnąć efekt szronu nakładamy top, a następnie obficie nanosimy na niego pyłek. Paznokcie możemy moczyć w pojemniku z pyłkiem lub posypać pyłkiem przy użyciu kopytka do odsuwania skórek. Ważne aby cały paznokieć był dokładnie i dość grubo oblepiony pyłkiem7) Wkładamy dłoń do lampy i utwardzamy przez 2 minuty, następnie przy użyciu szczoteczki czy pędzelka delikatnie usuwamy nadmiar pyłku. Efekt szronu jest gotowy, nie nanosimy już topu ani nie przemywamy paznokci. Top na paznokcie bez szronu i ze szronem nanoszę oraz utwardzam oddzielnie, zaczynając od tych bez efektu. Pomaga to uniknąć wtopienia niechcianego pyłku, który bardzo łatwo się obsypuje i jest naprawdę wszędobylski.

efekt szronu jaki top

sugar effect paznocie

efekt szronu indigo

efekt szronu semilac


Spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że może się jeszcze komuś przydać? Polajkuj go lub udostępnij na Facebooku. Będzie mi również bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie znak w postaci komentarza.


Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.