AKCJA "ZAPRACUJ NA WAKACJE" - ZDOBĄDŹ 600 ZŁ NA WYJAZD MARZEŃ DLA SWOJEGO DZIECKA


WAKACJE MARZEŃ ALMATUR

Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem z niecierpliwością odliczałam dni do letnich wakacji. Był to najbardziej wyczekiwany przeze mnie okres, który kojarzył się z beztroską, słońcem i zabawą z przyjaciółmi bez ograniczeń. Miałam to szczęście, że wychowywałam się w malowniczej miejscowości położonej przy jeziorze, gdzie panował typowo wakacyjny klimat. Każdy słoneczny dzień upływał na błogim lenistwie na plaży i kąpielach, jeździe na rowerze oraz grze w piłkę. Były to niezapomniane chwile i jedne z najszczęśliwszych momentów w moim życiu.Kiedy byłam odrobinę starsza, rodzice postanowili wysłać mnie na 3-tygodniowy obóz. Przyznam, że na początku nie byłam zachwycona tym pomysłem. Szkoda mi było "tracić" wakacje na wyjazd. W końcu na miejscu miałam wszystko to, co potrzebowałam do szczęścia. Ostatecznie kolonie okazały się być strzałem w dziesiątkę. Poznałam nowych, fantastycznych ludzi, z którymi utrzymuję kontakt do dziś, zobaczyłam wiele pięknych miejsc oraz przeżyłam masę ciekawych przygód. Poza tym stałam się nieco bardziej samodzielna i dojrzała, miałam także okazję podszlifować swój angielski. Stwierdziłam również, że czasem fajnie jest trochę odpocząć od domu, rodziców i starych przyjaciół, bo wtedy bardziej to wszystko doceniamy.

Kolonijny wyjazd tak mi się spodobał, że w kolejnych latach nie mogłam się doczekać, kiedy tata przyniesie oferty na nowy sezon. Przeglądałam broszury, a następnie zdzwaniałam się z przyjaciółmi poznanymi w poprzednim roku, aby wybrać ten sam obóz. Kiedy wszystko było już dograne, zostało jedynie odliczanie dni.... Największy paradoks polegał jednak na tym, że na pierwszy wyjazd namawiali mnie rodzice, zaś do kolejnych musiałam przekonać ich ja. Była w tym niezła metoda wychowawcza, która pokazała mi, że nie wszystko dostajemy na zawołanie. Na pewne rzeczy musimy sobie po prostu zapracować, a gdy to zdobędziemy satysfakcja i radość jest o wiele większa. I takim oto sposobem przez kilka miesięcy musiałam pomagać mamie w pracach domowych oraz w pielęgnacji ogródka, czego szczerze nie znosiłam :) Ponieważ gra była warta świeczki, nikt nie usłyszał ode mnie nawet słowa sprzeciwu. Dodatkowo rodzice płacili za wyjazd, ale kieszonkowe na kolonie musiałam uzbierać sama. Szkoda, że wtedy nie było takich akcji jak teraz!!! Już po raz drugi Biuro Podróży Almatur rusza z ogólnopolską inicjatywą " Zapracuj na wakacje". Jest to świetna okazja, aby zmobilizować swoje dzieci do pomocy oraz do zrobienia czegoś pożytecznego, dzięki czemu będą mogły zdobyć trochę pieniędzy na swój wymarzony wakacyjny wyjazd.Akcja skierowana jest do dzieci oraz młodzieży poniżej 18 roku życia i potrwa do 30 kwietnia 2017 roku. Do zdobycia jest 600 zł, które można przeznaczyć na dofinansowanie dowolnego obozu znajdującego się w ofercie Biura Almatur. Całe przedsięwzięcie jest naprawdę świetne, a pieniądze można zgromadzić w niezwykle prosty sposób. Wystarczy zrobić zdjęcie lub nagrać krótki filmik dokumentujący pomoc dzieci w codziennych pracach domowych, pokazujący dobre wyniki w nauce, umiejętność gry na instrumencie, osiągnięcia sportowe czy udział w akcjach charytatywnych.
Za każdy filmik lub zdjęcie obrazujący pomoc w codziennych obowiązkach, wyniki w nauce czy w sporcie przyznawane jest 30 zł zniżki. Za udokumentowanie udziału w akcji charytatywnej lub pomocy potrzebującym organizator daje aż 150 zł. Dodatkowo zbierając paczkę znajomych, w skład której będzie wchodziło minimum 4 osoby jadące na ten sam obóz, wszystkim zostanie przyznane po 50 zł zniżki. W ten oto sposób każde dziecko może zarobić na swój wyjazd aż 650 zł.


 3 KROKI DO WYMARZONYCH WAKACJI

-  Pierwszym krokiem jest zrobienie zdjęć lub filmików                          
- Drugi krok to zalogowanie się na stronie mojewakacje.almatur.pl i umieszczenie linku poprzez portal społecznościowy Facebook  do materiału dokumentującego wykonanie zadania. Posty dodane na Facebooku lub Instagramie powinny być opatrzone hashtagami #Almatur oraz #zapracujnawakacje i mieć status publiczny. Wtedy Moderatorzy ze strony Organizatora będą na bieżąco oceniać zdjęcia i przyznawać zniżki                                                                                                               
- Krok trzeci to wybór wymarzonych wakacji z oferty blisko 400 obozów tematycznych w 62 miejscowościach. Można także wybrać zagraniczne obozy młodzieżowe i kursy językowe organizowanie w kilkudziesięciu państwach świata

Na koniec dodam jeszcze, że Almatur to najdłużej działające w Polsce biuro podróży, które już od 60 lat organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży, a z jego oferty co roku korzysta prawie 25 tysięcy młodych ludzi. Spokojnie możecie więc im zaufać mając pewność, że oddaliście swoje dzieci pod dobrą opiekę.
Dajcie znać co sądzicie o tej akcji oraz czy jesteście zwolennikami wysyłania dzieci na obozy czy raczej preferujecie rodzinne wakacje? Ja uważam, że jest to naprawdę ciekawa oraz wartościowa inicjatywa i żałuję, że mój maluszek nie mieści się jeszcze w przedziale wiekowym :)
Wpis powstał we współpracy z Biurem Podróży Almatur.
Partnerzy akcji: Brainly (znane w Polsce pod nazwą Zadane.pl), Charaktery, Cogito, mamaDu.Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.