BUTELKI SENSORYCZNE - NAJLEPSZA ZABAWKA ZA GROSZE


Mój synek ma swoje ulubione zabawki, po które sięga każdego dnia. Niestety każdą z nich nudzi się bardzo szybko i wciąż szuka nowości. Ostatnio coraz bardziej interesują go najprostsze rzeczy, jak drewniana łyżka kuchenna, trzepaczka czy pusta butelka po wodzie. Zamiast więc wydawać krocie na migająco-grające zabawki, warto rozejrzeć się dookoła i stworzyć coś z niczego. 


Świetną zabawką, którą najmłodsze dzieci uwielbiają są butelki sensoryczne. Ich fenomen polega na tym, że praktycznie za darmo z rzeczy które mamy w domu, możemy tworzyć dziesiątki różnych wariantów. Wystarczy mała butelka po wodzie i wypełniacze typu: kawa, kasza, makaron, kolorowe guziki, kolorowa woda, olej, brokat, koraliki itp. Wlewamy czy wsypujemy wypełniacze do butelek, przyklejamy nakrętkę klejem i gotowe. 

Zabawa butelkami stymuluje zmysły dziecka tj. wzrok, słuch i dotyk, wpływa także na rozwój małej motoryki, czyli sprawność rączek. Butelki wypełnione ziarnami czy guzikami działają jak grzechotki i pobudzają słuch, zaś butelki z wodą/olejem przyciągają wzrok dziecka, które obserwuje pływające w nich przedmioty. Takie eko zabawki sprawiają wiele radości mojemu synkowi, a co najlepsze zajmują go na długie minuty :)

Do stworzenia butelek sensorycznych użyłam małych buteleczek po wodzie dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na to, aby użyte butelki były jak najmniejsze, w innym wypadku po napełnieniu cieczą, dziecko nie będzie w stanie ich podnieść. W jednej butelce umieściłam suchy makaron i przyznam, że na obecną chwilę to ta buteleczka sprawia malcowi najwięcej radości. W kolejnych znajduje się woda z czerwonym barwnikiem spożywczym i olej, woda oraz koraliki i czerwony brokat, woda i niebieskie ozdoby do paznokci. Pamiętajcie, aby dla bezpieczeństwa przymocować nakrętkę butelki na klej. 

butelki sensoryczne co to jest
Jak się okazuje uszko jest równie świetną zabawką co butelki :)


Zobacz także:
Aby być na bieżąco polub blog na FB. Jeśli artykuł Ci się spodobał nie wahaj się go udostępnić :)

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.