CO ZROBIĆ ABY DEPILACJA MNIEJ BOLAŁA? TEST DEPILATORA BRAUN SILK-EPIL 9 SKIN SPA

jaki depilator polecacie

Lato zbliża się ku końcowi, nie oznacza to jednak, że możemy zacząć zapuszczać zimowe futerko. Wszakże synonimem każdej zadbanej kobiety jest gładkie i wydepilowane ciało. Nawet jeśli nosimy długie spodnie i nie korzystamy z basenu czy siłowni, to dla własnego dobrego samopoczucia powinnyśmy regularnie usuwać zbędne owłosienie. 

Do tej pory moim faworytem wśród metod depilacji było woskowanie, o którym pisałam tutaj. Z elektrycznym depilatorem miałam do czynienia kilkukrotnie i przyznam, że nie były to dobre doświadczenia. Próbowane przeze mnie sprzęty nie radziły sobie z dokładnym usuwaniem włosków, a żeby w miarę dobrze wydepilować całe nogi potrzeba było około 2 godzin. Powyższe powody skutecznie zniechęcały mnie do zakupu własnego depilatora, ponieważ obawiałam się, że wydam kasę na coś z czego nie będę zadowolona. Kiedy więc marka Braun zaprosiła mnie do przetestowania i zrecenzowania ich nowego urządzenia Silk-epil 9 Skin Spa miałam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony ucieszyłam się, z drugiej obawiałam, że recenzja będzie musiała zawierać parę negatywnych słów prawdy. Jak się okazało moje obawy były bezpodstawne, a otrzymany do testowania depilator to urządzenie na miarę XXI wieku. Silk-epil 9 z tymi próbowanymi przed laty depilatorami łączy tylko nazwa, jeśli zaś chodzi o efektywność i komfort używania, to dzieli je ogromna przepaść.....

Przez pierwszych kilka dni tylko wpatrywałam się w otrzymany zestaw nie mogąc doczekać się testów. Niestety byłam świeżo po depilacji, więc musiałam poczekać aż włoski odrosną i osiągną odpowiednią długość. W końcu nadszedł ten wielki dzień. Synka powierzyłam mężowi i zamknęłam się w łazience uprzedzając ich, że wszystko potrwa przynajmniej ze 2 godziny. Napuściłam wody do wanny i wzięłam odprężającą kąpiel, po czym zabrałam się za depilację nóg. Przyznam, że pomimo regularnego stosowania wosku nieco obawiałam się bólu. W końcu pasek z woskiem zrywamy w sekundę, a nieprzyjemne odczucia momentalnie ustępują. W przypadku depilatora wyrywamy włoski niemal pojedynczo, więc pozbycie się owłosienia z całych nóg jawiło mi się jako nieustanna dwugodzinna tortura. 

depilacja depilatorem jak się przygotować


Wbrew obawom mój pierwszy kontakt z Silk-epil 9 nie był taki zły. Producent pomyślał o tym, aby jak najbardziej zminimalizować uczucie bólu, dlatego depilatora można używać zarówno na sucho jak i na mokro. Ja zdecydowałam się wykonać depilację podczas kąpieli w wannie, dzięki czemu nieprzyjemne doznania są o wiele mniejsze. Ciepła woda rozpulchnia naskórek i rozszerza ujście gruczołu łojowego z którego wyrasta włosek. W efekcie niechciane włoski wychodzą o wiele łatwiej, a towarzyszący temu ból jest minimalny. Dodatkowo depilator zaopatrzony jest w specjalną nasadkę masującą, którą zaleca się używać podczas pierwszych depilacji tak, aby zniwelować dyskomfort.

W porównaniu do większości dostępnych na rynku depilatorów Silk-epil 9 ma o 40% większą powierzchnię depilującą, dzięki czemu usuwanie niechcianych włosków przebiega szybko i sprawnie. W urządzeniu są też dwa ustawienia prędkości, delikatna i superwydajna, która znacznie skraca czas depilacji. Jak pisałam wyżej, moje poprzednie doświadczenia z depilatorami nie były najlepsze, a dokładne wydepilowanie całych nóg zajmowało mi około 2 godzin. Wierzcie lub nie, ale przy użyciu Silk-epil pozbyłam się włosków na nogach w niecałe 35 minut, a i tak używałam programu delikatnego. Po 3 tygodniach musiałam ponowić depilację, ponieważ część futerka odrosła. Tym razem ustawiłam depilator na program superwydajny i śmignęłam nogi w 10 minut.

jak prawidłowo depilować depilatorem


Kolejną rzeczą ułatwiającą dokładną depilację jest wbudowana lampka, która oświetla i uwidacznia nawet najmniejsze włoski. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie, które pozwala przeprowadzić depilację w dowolnym miejscu np. w wannie, na łóżku czy na kanapie. Kiedy depilowałam się woskiem musiałam robić to w świetle dziennym lub przyświecać sobie lampką nocną, inaczej zawsze coś przeoczyłam.

co zrobić żeby depilacja depilatorem mniej bolała


I teraz czas wspomnieć o najważniejszej zalecie Silk-epil 9, dzięki której urządzenie bezsprzecznie wygrywa z woskiem. Niestety pomimo, że woskowanie było do tej pory moją ulubioną metodą depilacji, to miało jedną poważną wadę. Aby móc efektywnie usunąć włoski należało je najpierw zapuścić do długości minimum 5 mm. Szczególnie w lecie było to dosyć kłopotliwe i często musiałam wspomagać się jednorazową maszynką. 3 czy 4 milimetrowe włoski są za krótkie, aby uchwycił je wosk, ale stają się widoczne i nie wyglądają estetycznie. W depilatorze Braun zastosowano technologię MicroGrip, czyli dłuższe i szersze pęsety, które są w stanie wyrwać nawet 2 mm włoski. Rozwiązanie to doskonale się sprawdza i pozwala na bardzo dokładną depilację oraz na uzyskanie efektu idealnie gładkiego ciała. 

jaki depilator dyski czy pęsety

Z pewnością każda z Was słyszała o wrastaniu włosków po depilacji. Przyznam szczerze, że po kilku użyciach depilatora zjawisko to dosyć znacznie się u mnie nasiliło. O ile po woskowaniu włosy wrastały mi sporadycznie, o tyle po depilatorze zaczęło to być dosyć problematyczne. Jednak i na to producent znalazł rozwiązanie. Zestaw zawiera 2 szczoteczki do eksfoliacji, niebieską do głębokiego złuszczania oraz fioletową do delikatnego peelingu, którą możemy zastosować na delikatniejsze okolice. Chcąc pozbyć się problemu wrastających włosków zaczęłam używać niebieskiej szczoteczki 2 razy w tygodniu podczas prysznica. Już po 3 tygodniach było widać efekty, włoski przestały wrastać a dodatkowo skóra stała się gładka i napięta.

W zestawie Braun Silk-epil 9 Skin Spa znajdziemy także gumową nakładkę do głębokiego masażu, która poprawia krążenie krwi i pomaga walczyć z cellulitem oraz ujędrnia i wygładza skórę. Dzięki urządzeniu możemy zafundować sobie prawdziwe domowe Spa. Producent pomyślał także o pielęgnacji cery i wzbogacił zestaw o soniczną szczoteczkę do twarzy zaopatrzoną w 3 wymienne końcówki. O szczoteczce napiszę jednak więcej w oddzielnym poście.

Podsumowując, uważam że depilator Silk-epil 9 to naprawdę świetne urządzenie. Rewelacyjnie radzi sobie z krótkimi włoskami, dzięki szerszej głowicy depilującej zabieg przebiega szybko i sprawnie, a dzięki wodoodporności i końcówce masującej nieprzyjemne doznania są znacznie zredukowane. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić bo to sprzęt najwyższej jakości i mam wrażenie, że producent pomyślał o wszystkim. Zdecydowanie wosk idzie w odstawkę...

Koszt zestawu zawierającego depilator, szczoteczki do ciała oraz szczoteczkę soniczną do twarzy to około 800 zł.

zestaw silk epil 9 skin spaWiem, że wiele z Was rezygnuje z wosku czy depilatora właśnie z obawy przed bólem. I faktycznie pierwsze usuwanie włosków w ten sposób do przyjemnych nie należy. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomagają zniwelować dyskomfort.

- Depilację najlepiej jest wykonywać w czasie lub tuż po kąpieli. Naskórek staje się rozpulchniony, a ujścia gruczołów łojowych delikatnie się otwierają dzięki czemu włoski łatwiej wychodzą.

- Przed depilacją dobrze jest wykonać masaż szczoteczką złuszczającą lub peeling ciała. Kiedy martwy naskórek zostanie złuszczony, łatwiej będzie wychwycić włoski, dzięki czemu depilacja przebiegnie szybciej i sprawniej.

- Nie wykonuj depilacji w czasie okresu lub tuż przed. Ciało jest wtedy bardziej wrażliwe na ból, a nieprzyjemne doznania o wiele silniejsze. Podobnie ciało reaguje gdy jesteś zmęczona.

- Podczas depilacji mocno naciągaj skórę dłonią w kierunku przeciwnym do kierunku depilacji.

- Nie pozwól, aby włoski zbyt bardzo odrosły. Optymalna długość to 5 mm, im dłuższy włos tym bardziej nieprzyjemne odczucia.

- Regularnie wykonywana depilacja praktycznie nie boli, ponieważ włoski są słabsze i łatwiej wychodzą. U mnie idealny odstęp pomiędzy depilacją to 3 tygodnie. Dodatkowo w tak krótkim czasie nie wszystkie włoski zdążą odrosnąć, a im mniej włosków do usunięcia, tym mniejszy dyskomfort.

Aby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.