MANIKIUR HYBRYDOWY KROK PO KROKU

Każda z nas marzy o tym, aby nasze paznokcie były zadbane, lśniące i pięknie pomalowane. Niestety nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia. Zdecydowana większość kobiet narzeka na łamliwość paznokci lub słabą trwałość lakierów. Do niedawna alternatywą były sztuczne paznokcie żelowe lub akrylowe, jednak firmy kosmetyczne wyszły na przeciw swoim klientkom, tworząc całkiem nowy, rewolucyjny produkt. Mowa tu o manikiurze hybrydowym, czyli lakierze z dodatkiem polimerów zawartych w żelach do paznokci. Metoda ta bardzo szybko znalazła szerokie grono zwolenniczek, ponieważ manicure wykonany w ten sposób utrzymuje się ok 2-3 tygodni, ładnie błyszczy i odpowiednio zdjęty nie niszczy paznokci.


Manicure hybrydowy Shellac
Shellac Lobster Roll
Dlaczego Shellac?

Moją ulubioną marką, jeśli chodzi o hybrydy, jest Shellac CND. Produktów tych używam już dobre 5 lat i nigdy się na nich nie zawiodłam. Próbowałam kilku innych firm, jednak ostatecznie zawsze wygrywał Shellac. Dlaczego? Otóż ma dobrą konsystencję oraz odpowiedni pędzelek, dzięki czemu równomiernie się nakłada, wysoką trwałość w porównaniu do innych firm, dość łatwo i szybko się zdejmuje nie uszkadzając przy tym paznokci, ma niewygórowaną cenę.

Do niedawna, aby wykonać Shellac musieliśmy udać się do salonu kosmetycznego, na obecną chwilę produkty te są bardzo łatwo dostępne, wystarczy więc zainwestować w zestaw i możemy wykonywać go samodzielnie w domu. Istnieje jednak kilka złotych zasad, które mają bardzo duży wpływ na trwałość manikiuru hybrydowego.


Zestaw potrzebny do wykonania manicuru hybrydowego


Co potrzebujemy do wykonania manicuru hybrydowego?


Produkty niezbędne do wykonania Shellaca to: Scrub Fresh (odtłuszczacz), Nourishing Remover (zmywacz do usuwania lepkiej warstwy), Base Coat (baza), Top Coat (warstwa nawierzchnia ochronno-nabłyszczająca), ulubione kolory Shellac, lampa UV, pilnik, kostka matująca, cążki, kopytko do odsuwania skórek, waciki.


Odtłuszczacz i płyn do przemycia lepkiej warstwyManicure hybrydowy krok po kroku


1) Odsuwamy skórki za pomocą kopytka i jeśli jest taka potrzeba wycinamy nadmiar cążkami. Bardzo ważne jest aby nie moczyć dłoni przed wykonaniem manikiuru hybrydowego, ponieważ to może zmniejszyć jego trwałość. Jeśli mamy problem z odsunięciem skórek na sucho, możemy użyć specjalnego żelu zmiękczającego, a potem należy bardzo dokładnie umyć dłonie lub przemyć paznokcie wacikiem nasączonym roztworem wody i mydła.

2) Nadajemy kształt paznokciom za pomocą pilnika (ja zazwyczaj używam tego o gradacji 180)

3) Bardzo delikatnie matujemy płytkę paznokcia za pomocą bloczka matującego (zwiększa to przyczepność lakieru)

4) Przemywamy paznokcie wacikiem nasączonym preparatem Fresh Scrub, aby je odtłuścić. Jeśli pominiecie ten etap gwarantuję Wam, że Shellac nie będzie trwały

5) Nakładamy cieniutką warstwę Base Coat i utwardzamy w lampie UV przez min 10 s. Istotne jest aby baza nie miała kontaktu ze skórkami, bo inaczej Shellac będzie liftował tzn odstawał przy skórkach. Kolejną ważną rzeczą jest, aby zarówno baza jak i warstwy koloru były dokładnie nałożone na wolny brzeg, proponuję po nałożeniu każdej warstwy przejechać jeszcze raz w poprzek wolnego brzegu, to zapobiegnie odpryskiwaniu lakieru.

Shellac Base Coat - warstwa podkładowa

6) Nakładamy kolor i utwardzamy w lampie UV przez 2 minuty. Nakładamy drugą warstwę koloru i utwardzamy przez kolejne 2 minuty. (pamiętajcie o dokładnym pomalowaniu wolnego brzegu)

7) Nakładamy Top Coat i utwardzamy 2-3 minuty w lampie UV. Warstwa ta nadaje super połysk i stanowi o trwałości manikiuru hybrydowego. Może być nałożona troszkę grubiej od pozostałych warstw.


Utwardzanie w lampie UV

8) Paznokcie przemywamy wacikiem nasączonym Nourishing Remover, aby usunąć lepką warstwę

9) Nakładamy odżywczą oliwkę na skórki

10) Cieszymy się pięknym manikiurem przez 2-3 tygodnie :)Dlaczego wybrałam manicure hybrydowy Shellac?


Ponieważ Shellac ma:
- super trwałość ( na moich paznokciach utrzymuje sie min 2 tygodnie, ale zdarza się, że wygląda dobrze i przez 4 tyg. Muszę dodać, że zwykły lakier nawet najlepszej firmy wytrzymuje maksymalnie jeden dzień)
- efekt mokrych paznokci tzn piękny połysk
- paznokcie są całkowicie suche zaraz po zakończeniu aplikacji i utwardzeniu w lampie UV, nie ma więc możliwości rozmazania lakieru
- naturalny wygląd, paznokcie wyglądają jak pomalowane zwyczajnym lakierem, nie są grube
- tworzy warstwę ochronną, dzięki której łatwiej i szybciej zapuścimy paznokcie
- odpowiednio nakładany i zdejmowany nie niszczy paznokci
Manicure hybrydowyNiestety manikiur hybrydowy nie jest pozbawiony wad, a do najważniejszych należą:


- nie nadaje się do bardzo słabych, cienkich paznokci (nie będzie się trzymał i może pogorszyć stan płytki)
- zdjęcie hybrydy zajmuje ok 15-20 min, nie jest tak łatwe i szybkie jak zmycie zwykłego lakieru
- nie ma możliwości przedłużenia paznokci za pomocą hybryd
- jeżeli nałożymy mocny kolor to już po ok tygodniu zauważymy mało estetyczny odrost w okolicy skórek
- po kilku aplikacjach musimy zrobić przerwę aby zregenerować paznokcie. Shellac oraz inne produkty hybrydowe tworzą nieprzepuszczalną powłokę na powierzchni paznokcia, co może powodować przesuszenie paznokci, a w efekcie podatność na złamania.

Pomimo tych wad uwielbiam manicure hybrydowy i szczerze polecam go wszystkim, którzy marzą o pięknych, zadbanych paznokciach. Shellac dostaje ode mnie ocenę 5/5.


A czy Wy miałyście okazję wypróbować manicure hybrydowy? Jakie są Wasze opinie?
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.