CZERŃ I DREWNO - NAJMODNIEJSZY TREND W ARANŻACJI KUCHNICzerń powszechnie uznawana jest za mroczny i raczej ponury kolor, dlatego planując aranżację kuchni, rzadko bierzemy ją pod uwagę. O ile czarne urządzenia AGD i blaty są dosyć popularne, o tyle czarne fronty i ściany w kuchni mogą budzić obawy inwestorów. Mimo to wzrasta zainteresowania czarnymi kuchniami, które obecnie stanowią najmodniejszy trend w aranżacji mieszkań i domów. Czarne minimalistyczne kuchnie są bardzo szykowne i sprawiają wrażenie luksusu oraz elegancji. Od razu się w nich zakochałam i wiem, że moja kolejna kuchnia będzie czarna!

Aby czarna kuchnia nie przytłaczała, trzeba odpowiednio ją zaplanować i zestawić z właściwymi materiałami oraz barwami. Najmodniejsze są matowe fronty, które niestety mają zdolność pochłaniania światła i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Aby uniknąć wrażenia lisiej norki i "ocieplić" czarną kuchnię warto połączyć ją z drewnem lub fornirem. Drewniane elementy możemy wprowadzić w formie frontów, blatów lub podłogi, dzięki czemu zimna czerń nabierze przytulności. Najbardziej pożądane rodzaje drewna i forniru to orzech amerykański oraz dąb. 

Poniżej kilka czarno-drewnianych inspiracji:

Jak widzicie czarne kuchnie stają się coraz bardziej popularne i nie są rozwiązaniem tylko dla odważnych. Takie aranżacje świetnie sprawdzą się zarówno w małej kuchni w bloku, jak i w wielkiej otwartej kuchni w willi. 

Ciekawi mnie co myślicie o czarnej kuchni i czy chcielibyście taką u siebie? Ja obawiam się  troszkę o utrzymanie czarnych matowych frontów w czystości, ale i tak jest to moje marzenie. Szczególnie zakochałam się w tej pierwszej aranżacji i póki co jest to moja główna inspiracja.

Aby być na bieżąco polub blog na FB:
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.