JAKI JEST TYP TWOJEJ URODY - CIEPŁY CZY CHŁODNY? ANALIZA KOLORYSTYCZNA

jak określić typ urody

Punktem wyjściowym odpowiedniego doboru ubrań i kolorowych kosmetyków jest określenie swojego typu urody. Przez długie lata kupowałam odzież przypadkowo, sugerując się tylko tym, czy dany kolor mi się podoba. W efekcie część rzeczy lądowała głęboko w szafie, ponieważ źle się w nich czułam. Podobnie było z kosmetykami, ileż to razy wyrzuciłam w błoto pieniądze na pomadkę, cienie lub róż, który zupełnie nie pasował do mojej twarzy. Myślę, że popełniłam błąd, który popełnia wiele z Was - zignorowałam typ swojej urody i kupowałam rzeczy kompletnie z nią niewspółgrające. 

Dzisiaj przedstawię kilka ćwiczeń, które jednoznacznie pomogą Wam określić rodzaj Waszej urody. Jest to niezbędne, aby móc prawidłowo dobierać ubrania i kosmetyki, które powinny podkreślać urodę, a nie ją maskować. Dzięki temu będziecie wiedziały, jakich kolorów unikać, a jakie są dla Was bardzo korzystne.

Ogólna zasada jest bardzo prosta: jeśli jesteś typem ciepłym to do twarzy Ci w ciepłych kolorach, w których widać cząstkę żółtego. Jeśli jesteś typem chłodnym to pasują ci barwy zimne z odcieniem niebieskiego.

Barwy ciepłe

kolory pasujące do ciepłego typu urody

Barwy chłodne

analiza kolorystyczna ciepły chłodny typ urody
Kolor żył

Typ urody można określić po kolorze żył. Stań w świetle dziennym i dokładnie przyjrzyj się kolorowi żył na wewnętrznej stronie nadgarstka. Jeśli ich zabarwienie bardziej wpada w zielony to jesteś ciepłym typem urody. Jeśli zabarwienie żył wpada w niebieski, to Twój typ urody jest chłodny.

Biżuteria

W jedno ucho włóż kolczyk o kolorze żółtego złota, a w drugie srebrny lub z białego złota. Przyjrzyj się, który rodzaj biżuterii lepiej podkreśla Twoją urodę. Jeśli lepiej wyglądasz w żółtym złocie to masz ciepły typ urody, jeśli to srebro lub białe złoto współgra z Twoją twarzą, to masz chłodny typ urody.

Biały szal

Obwiąż szyję kawałkiem materiału w kolorze ecru lub kości słoniowej, a następnie w kolorze czystej chłodnej bieli. Jeśli Twoja twarz "promienieje" przy kolorze ecru to znaczy, że jesteś ciepłym typem urody. Jeśli zdecydowanie lepiej Ci w czystej bieli, to Twój typ urody jest chłodny.

Róż do policzków

Przygotuj dwa róże do policzków: jeden o ciepłym morelowym lub brzoskwiniowym kolorze, drugi w odcieniu zimnego różu. Jeden policzek pomaluj różem chłodnym, drugi ciepłym. Przyjrzyj się swojej twarzy w świetle dziennym i sprawdź który kolor lepiej stapia się z Twoją cerą nadając jej promienny i świeży wygląd. Jeśli lepiej Ci w różu ciepłym to jesteś ciepłym typem, jeśli to róż chłodny podkreśla Twoją urodę, to jesteś typem chłodnym.

Szminka

Przygotuj dwie szminki o różnej tonacji: jedną o ciepłej np. koralowej, pomarańczowej, brzoskwiniowej; drugą o chłodnej np. różowej czy fuksjowej (pomadki czerwone i filetowe mogą dać zakłamany obraz, więc lepiej z nich zrezygnuj). Zmyj makijaż, zaczesz włosy do tyły tak, aby cała twarz była widoczna. Umaluj usta najpierw tonacją ciepłą potem zimną. Porównaj rezultaty w świetle dziennym. Jeśli korzystniej wyglądasz w barwach ciepłych to oczywiście jesteś ciepłym typem urody, jeśli różowa lub fuksjowa pomadka podkreśla Twoją urodę, to jesteś typem chłodnym.Wykonanie powyższych testów powinno dosyć jednoznacznie dać Wam odpowiedź odnośnie typu urody. Określenie czy jesteś typem chłodnym czy ciepłym to tylko początek drogi w analizie kolorystycznej, niemniej pozwoli unikać błędów w postaci kupowania "nietwarzowych" ubrań i kosmetyków. Jeśli chcecie wyglądać promiennie i świeżo, to starajcie się wybierać wyłącznie barwy współgrające z Waszym typem urody.

Jeżeli należycie do grupy kobiet o ciepłym typie urody postawcie na ubrania w ciepłych barwach. Wybierajcie złotą biżuterię oraz tą z dodatkiem bursztynu czy drewna. W Waszym makijażu powinny dominować ciepłe odcienie złota, brązów, brzoskwini, pomarańczy. Jeżeli farbujecie włosy, to decydujcie się na ciepłe odcienie blondu, brązu czy rudości.

Jeżeli Wasz typ urody jest chłodny to taką barwę powinny mieć noszone przez was ubrania. Najlepiej będzie pasowała Wam srebrna biżuteria lub ta z białego złota. W makijażu powinny dominować chłodne beże i brązy, szarości, chłodny róż. Wybierając farbę do włosów postawcie na tą w odcieniu platynowego blondu, zimnego brązu lub czerni.

Aby być na bieżąco polub blog na FB:
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.