Z SERII MAMA CZYTA, CZYLI MOJE ULUBIONE KSIĄŻKI OSTATNICH TYGODNI

dobre książki dla kobiet


Upalna pogoda nie sprzyja wielkim aktywnościom, ale relaks w cieniu z dobrą powieścią to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Tym oto sposobem udało mi się ostatnio przeczytać sporo całkiem fajnych książek. Nie lubię tracić czasu na słabe pozycje, które męczą i uniemożliwiają dobrnięcie do końca, dlatego sama często korzystam z rekomendacji umieszczonych na innych blogach. Dzisiaj przedstawię Wam kilka tytułów, które czyta się szybko i przyjemnie, i które warto umieścić na swojej czytelniczej liście.


Wyspy Szczęśliwe autorstwa Wioletty Sawickiej to cudowna historia, w której przeplatają się losy kilku pokrzywdzonych przez życie osób. Główną bohaterką jest Joanna, która prowadzi dostatnie życie na swoich "Wyspach Szczęśliwych". Pewnego dnia, za sprawą swojego męża, kobieta traci wszystko i zostaje sama z dzieckiem oraz z ogromnymi długami do spłacenia. Wtedy na jej drodze pojawia się Marta, która pomimo bolesnej przeszłości i kalectwa, pełna jest wiary w ludzi i w lepsze jutro. Staruszka przygarnia "zagubione duszyczki" do swojego domu na Mazurskiej wsi i odmienia ich los. 

Książka jest rewelacyjna i trudno się od niej oderwać. Historia zapewnia niezłą dawkę emocji, wzruszeń a nawet łez. Powiem Wam, że dawno nie czytałam tak dobrej powieści.

źródło

Czas zamknięty Hanny Cygler to powieść o wojnie, o trudnych wyborach z nią związanych i o walce o przetrwanie. Głównym bohaterem jest Włodek Hallman, który wiedzie szczęśliwe i dostatnie życie w Gdańsku. Nagle wybucha wojna, która odmienia wszystko. Włodek do tej pory nie zastanawiał się nad swoim pochodzeniem, jednak teraz okazuje się, że jego zaginiona wiele lat temu matka była Żydówką, co powoduje że chłopak jest w wielkim niebezpieczeństwie. Bohater wraz angielską macochą i przyrodnią siostrą planuje wyjechać do jej ojczyzny, jednak głupi błąd mu to uniemożliwia. Włodek zostaje sam w "jaskini lwa", na szczęście dzięki pomocy znajomego marynarza udaje mu się uciec do Wilna. Tam zaczyna się cała "wojenna" historia.

Powieści z wojną w tle należą do moich ulubionych, dlatego "Czas zamknięty" dosłownie pochłonęłam. Książka jest świetnie napisana, a zakończenie spowodowało, że od razu sięgnęłam po drugą część "Pokonani".

źródło

Esesman i Żydówka to książka, która wyszła spod pióra Justyny Wydry. Powieść opowiada o przeplatających się losach krakowskiej Żydówki Deborah i oficera SS Bruno Kramera. Ich drogi krzyżują się kilkukrotnie i za każdym razem jedno ratuje życie drugiemu. Niesamowita i wzruaszająca historia miłości "kata oraz ofiary", miłości która nie miała prawa się zdarzyć. Jeśli lubicie książki o tej tematyce, to koniecznie sięgnijcie po tą powieść.

źródło

Bez mojej zgody autorstwa Jodi Picoult, to książka za którą zabierałam się od dawna. Długo nie mogłam się na nią zdecydować czego bardzo żałuję. Powieść opisuje życie 13 letniej dziewczynki Annie, która pomimo tego, że jest zupełnie zdrowa, prowadzi życie pełne zakazów i nakazów. Bohaterka została poczęta tylko po to, by być dawczynią dla swojej starszej, chorej na białaczkę siostry. Przez kilkanaście lat swojego życia przeszła masę zabiegów, które uniemożliwiły jej spędzanie czasu tak jak jej rówieśnicy. Annie ze względu a dobro siostry wielokrotnie musiała zrezygnować z własnych pasji czy zachcianek, w końcu podjęła ostateczną decyzję i powiedziała dość. Tylko czy to była jej decyzja...?

Fenomenalna książka, która zostaje w pamięci. Nie sposób przejść koło niej obojętnie, a końcówka dosłownie wymiata z kapci. 

źródło


Chcę Cię usłyszeć napisana przez Diane Chamberlain to kolejna świetna powieść, jaką miałam okazję w ostatnim czasie przeczytać. Główna bohaterka Laura to utalentowana pani astronom, która mocno stąpa po Ziemi. Niestety jednego dnia jej świat wywraca się do góry nogami i okazuje się, że w życiu niczego nie można być pewnym. Czasami to co braliśmy za pewnik jest tylko ułudą i fikcją. Umiera ojciec Laury, który na łożu śmierci wymusza na córce obietnicę. Ma ona odwiedzić nieznajomą starszą kobietę, która ma kłopoty z pamięcią. Wizyta nie wydaje się wielkim poświęceniem, jednak mąż Laury stanowczo się temu sprzeciwia. Kiedy bohaterka wbrew prośbom męża udaje się do Sarah, ten na oczach ich dziecka popełnia samobójstwo, w efekcie czego dziewczynka przestaje mówić. Laura jest zdruzgotana i pełna poczucia winy, w końcu decyduje się skontaktować z niewidzianym od 6 lat człowiekiem, który pomaga jej odkryć tajemnicę i zapanować nad własnym życiem. 

Książka jest bardzo zaskakująca, a żeby Was zachęcić dodam, że jest ona oparta na autentycznych wydarzeniach i mówi o tajnych działaniach CIA związanych z kontrolą umysłu ludzkiego.

źródło
Dajcie znać czy czytaliście te książki i czy Wam się podobały. Czekam też na Wasze rekomendacje, może ostatnio udało Wam się przeczytać coś świetnego?

Aby być na bieżąco polub blog na FB:
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.