ŚWIĄTECZNE PAZNOKCIE Z RUDOLFEM - PROSTE I EFEKTOWNE ZDOBIENIE KROK PO KROKU

świąteczne paznokcie z reniferem


Świąteczny manikiur kojarzy mi się z klasycznym czerwonym kolorem. W tym roku postanowiłam jednak nieco zaszaleć i dodać zabawne zdobienie z reniferem Rudolfem w roli głównej. Wzorek jest bardzo efektowny i wbrew pozorom bardzo łatwy do wykonania. Poniżej przedstawiam instrukcję wykonania krok po kroku i zachęcam Was do spróbowania. Czyż ten czerwononosy Rudolf nie jest słodki....


1) Odsuwamy skórki i opiłowujemy paznokcie, a następnie przemywamy je odtłuszczaczem. Nakładamy bazę i utwardzamy ją w lampie UV.

2) Na paznokieć na którym wykonamy zdobienie nakładamy 2 warstwy jasno różowego lakieru, zaś na resztę paznokci 2 warstwy czerwonego lakieru - każdą warstwę utwardzamy w lampie UV.3) Za pomocą brązowego lakieru rysujemy półkola, czyli głowę renifera, cienkim pędzelkiem rysujemy uszy (stawiamy kropkę i lekko wyciągamy ją ku górze) - utwardzamy w lampie UV. Jeśli kolor nie jest równomierny, nakładamy drugą warstwę i utwardzamy w lampie.4) Przy pomocy wykałaczki robimy białe kropki i utwardzamy je w lampie, następnie w środku białych kropek robimy mniejsze kropki czarne i utwardzamy w lampie.5) Pędzelkiem lub wykałaczką rysujemy poroże renifera, w tym celu używamy ciemnobrązowego lub czarnego lakieru - utwardzamy w lampie UV.

6) Poniżej oczu renifera robimy dużą czerwoną kropkę, czyli nos renifera - utwardzamy w lampie UV.

7) Na wszystkie paznokcie nakładamy Top Coat i utwardzamy w lampie, paznokcie przemywamy alkoholem

świąteczne zdobienie paznokci renifer

renifer rudolf na paznokciach krok po krokuAby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.