EFEKTOWNA ŚCIANA TV - POMYSŁY I INSPIRACJE

ściana tv z czego zrobić


Ściana telewizyjna to centralny punkt salonu niemal w każdym domu.  Czasy meblościanek, w których na honorowym miejscu stały odbiorniki telewizyjne bezpowrotnie przeminęły. Obecnie na topie są bardziej minimalistyczne rozwiązania, z delikatną zabudową i otwartymi półkami.

Telewizor możemy powiesić na ścianie lub postawić na szafce rtv czy też komodzie. Rodzaj rozwiązania warto zaplanować wcześniej, najlepiej już na etapie budowy domu czy wykańczania mieszkania. Dzięki temu będziemy mogli ukryć wszelkie kable, gniazdka i dekodery, tak aby nie szpeciły nam pokoju dziennego. Najważniejsze, aby meble i dekoracja ścianki TV wpisywały się w stylistykę całego wnętrza i z nim współgrały. 

Ścianę telewizyjną możemy podkreślić przy użyciu różnych materiałów dekoracyjnych. Musimy jednak uważać, aby aranżacja nie była zbyt męcząca dla oczu i nie utrudniała oglądania telewizji. Pstrokate tapety, jaskrawe kolory farby czy mieniące się w oczach trójwymiarowe panele 3d to nie najlepszy wybór. Bardzo fajnie sprawdzą się za to modne ostatnio panele z płyty meblowej, drewniane listwy, cegła lub beton architektoniczny. Poniżej przedstawiam Wam kilkanaście aranżacji z wykorzystaniem tych materiałów. 


Panel z płyty meblowejDrewniane listwy

Cegła

Beton architektoniczny


Co sądzicie o tych rozwiązaniach, które z nich najbardziej wpisują się w Wasz gust?
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.