Wózek dla dziecka 2w1 – poznaj jego funkcjonalność!

 

Jaki wózek polecacie

# Artykuł sponsorowany przez Lionelo #

Zanim się obejrzysz, Twoje dziecko zacznie siadać, z ciekawością chłonąć na spacerach otaczający je świat i wreszcie stawiać pierwsze śmiałe kroki na parkowych alejkach. Ten rozwój malucha wymaga wymiany wózka na dopasowany do potrzeb model – chyba że kupisz wariant wielofunkcyjny. Wózek dla dziecka 2w1 będzie Wam towarzyszył od 1. dnia aż do nawet 4. roku życia – poznaj jego funkcjonalność!


Wózek 2w1, czyli gondola i spacerówka na wspólnym stelażu

Wózek dla dziecka 2w1 to ideał wyprawkowy, to jeden solidny produkt, który służy od urodzenia i nawet przez 4 lata życia malucha (albo do osiągnięcia konkretnej wagi, na przykład 22 kg) oraz precyzyjnie dostosowuje się do jego zmieniających się potrzeb.

Jak to działa? Kupujesz wózek 2w1. W zestawie otrzymujesz stelaż z kołami i rączką do prowadzenia oraz gondolę i regulowane siedzisko spacerowe. Jeżeli gondola jest zgodna z normą EN 1466, będziesz mogła w niej także bezpiecznie przenosić dziecko. Dobrze, jeśli jednocześnie też się składa, bo przewieziesz wózek w bagażniku, a w domu zajmie znacznie mniej miejsca.

Głęboką i zabudowaną gondolę po kilku miesiącach życia dziecka zdemontujesz, a na ten sam stelaż wózka założysz siedzisko, zyskując wygodną spacerówkę dla starszaka.

Czasem producent umożliwia także montaż fotelika na stelażu wózka 2w1, z pomocą specjalnego adaptera – wtedy szybko i wygodnie przygotujesz malucha do podróży w samochodzie i pomimo braku gondoli czy spacerówki komfortowo (dla Ciebie i dziecka!) przewieziesz go z auta do budynku lub zrobisz zakupy.


Regulowane wózki 2w1 dla zmieniających się potrzeb dziecka

Gdy Twoje dziecko nauczy się już samodzielnie siedzieć (albo osiągnie maksymalną wagę dla gondoli, określoną przez producenta), wymienisz gondolę na siedzisko spacerowe. Zwróć uwagę na to, żeby rozkładało się na płasko i do pozycji półleżącej. Takie regulowane oparcie, najlepiej jeszcze z podnoszonym podnóżkiem, ułatwi dziecku przyzwyczajenie się do nowego wózka (i nowej pozycji podróżowania) i zapewni komfort drzemki. Duży rozmiar siedziska oraz możliwość regulacji oparcia, podnóżka i pasów bezpieczeństwa sprawiają, że wózek 2w1 służy nawet do około 3.-4. roku życia, bo „rośnie” razem z maluchem. Zyskujesz wiernego towarzysza na lata.

Siedzisko w dobrym wózku 3w1 jest wyposażone w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i odpinaną barierkę, która chroni dziecko, ale – zdjęta lub uchylona z jednej strony – ułatwi Ci wyjmowanie i wkładanie malucha do wózka.

Wózki 2w1 zasilają oferty kilku producentów – każdy z nich stosuje inne rozwiązania, a funkcjonalność akcesorium różni się także między modelami. Przyjrzyjmy się tym funkcjom, które najbardziej przyczyniają się do codziennej wygody dziecka i Twojej.


Wózki dziecięce 2w1 a funkcjonalność dla komfortu malucha

Najważniejszą funkcjonalnością wózków 2w1 – w trosce o komfort dziecka – jest już wspomniane wyżej regulowane oparcie, które pozwala rozłożyć siedzisko na płasko i do pozycji półleżącej. Dobrze, jeśli jest też wyposażone w budkę XXL rozciąganą aż do barierki, z dodatkowym rozsuwanym panelem oraz daszkiem przeciwsłonecznym. Te dwa elementy wózka zamieniają na życzenie przeznaczoną do odkrywania świata spacerówkę w wygodną przestrzeń do spania. 

Duża budka świetnie odcina od nadmiaru bodźców, więc maluchowi łatwiej zasnąć i nic go nie wybudza. Ciekawym rozwiązaniem jest też znajdująca się w niej siatka czy okienko, dzięki którym doglądasz dziecko bez ryzyka przerywania smacznego snu.

Dla wygody małego pasażera producenci wózków 2w1 zapewniają też dwa sposoby montażu siedziska spacerowego – tyłem i przodem do kierunku jazdy. To świetnie sprawdza się przy przesiadce z gondoli. Montujesz siedzisko w swoją stronę – jak w gondoli dziecko Cię widzi, a Ty je, więc oboje jesteście spokojni i zadowoleni. Po kilku dniach aklimatyzacji obracasz malucha przodem do świata, ale jeśli buntuje się i potrzebuje jeszcze trochę czasu z Tobą na pierwszym planie, możesz to położenie siedziska zmieniać podczas spaceru, powoli przyzwyczajając maleństwo. 

To obracane siedzisko przydaje się też przy silnym wietrze czy zacinającym deszczu – po prostu odwracasz dziecko plecami do wiatru, dzięki czemu jest mu przyjemniej.


Wózek dla dziecka 2w1 to także codzienne wsparcie dla Ciebie

Podczas zakupu wózka 2w1 zwróć uwagę na możliwość złożenia całej konstrukcji do poręcznych rozmiarów. To stosowane przez niektórych producentów kompaktowe składanie pozwoli Ci przewieźć wózek w małym bagażniku, pociągu czy w samolocie – i wakacje z maluchem będą znacznie wygodniejsze. 

Możliwość szybkiego złożenia wózka i przeniesienia go w jednej ręce sprawdzi się też w codziennym życiu, gdy natkniecie się z maluchem na przeszkodę taką jak schody. Oszczędzi także miejsce w małym mieszkaniu. W połączeniu z obniżoną wagą wózka zyskujesz niezwykle mobilnego, dopasowującego się do potrzeb chwili kompana dnia codziennego i wszystkich wspólnych przygód.

Kolejnym wygodnym rozwiązaniem dla rodziców – wykorzystywanym w niektórych modelach wózka 2w1 – jest w pełni regulowana rączka do prowadzenia, której wysokość dopasujesz precyzyjnie do swojego wzrostu. Jeśli Ciebie i Twojego partnera dzieli duża różnica wzrostu, oboje zyskacie komfort opieki nad dzieckiem. Do swoich potrzeb wózek dostosują również dziadkowie malucha, starsze rodzeństwo czy opiekunka.

Wózki 2w1 są wyposażone w różne typy kół, najczęściej pompowane terenowe bądź bezobsługowe z gumową powłoką PU. Dopasuj je do warunków spacerów – pierwsze dobrze sprawdzą się na nierównym podłożu, poza asfaltowymi alejkami, drugie zaś w mieście. Niezależnie od ich rodzaju zwróć uwagę na zwrotność 360°, blokadę do jazdy na wprost i pełną amortyzację: ten pakiet ułatwi Ci zarówno pokonywanie przeszkód, jak i utrzymanie stabilnego kursu, zawsze z wygodą dla dziecka.


Jedno rozwiązanie, a cały pakiet korzyści!

Wózek dziecięcy 2w1 to komfortowy, dopasowujący się do potrzeb dziecka i ułatwiający codzienne życie produkt, który oszczędza pieniądze, czas oraz przestrzeń domową. Kupiony podczas kompletowania wyprawki, posłuży Wam nawet przez cały okres, w którym wózek będzie dziecku potrzebny, aż do etapu spacerów w pełni o własnych siłach. Nie będziesz zastanawiać się, kiedy i jaki wózek spacerowy kupić i gdzie go umieścić w ciasnym mieszkaniu, oraz wydawać kolejnych środków na zakup akcesorium – tyle trosk z głowy!

A wraz z oszczędnością pieniędzy, czasu, energii i miejsca zyskasz rozwiązanie, które zadba o bezpieczeństwo i komfort malucha na różnych etapach jego rozwoju, a Tobie ułatwi Wasze codzienne wspólne życie.

Partnerem artykułu jest lionelo.pl

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.