Najlepsze porady dotyczące prania dla zabieganych mam

 


# artykuł sponsorowany przez Electrolux #

Choć macierzyństwo jest pięknym i rozwijającym okresem, często bywa też wyzwaniem. Wraz z przyjściem na świat dziecka znaleźliśmy się w zupełnie nowej i nieznanej sytuacji. Oprócz zupełnie nowych obowiązków i umiejętności, których często uczymy się od zera, musimy pamiętać o regularnym praniu ubranek, a tu, jak wiadomo, maluchy potrafią być bardzo kreatywne. To wszystko sprawia, że w niektórych przypadkach pralka pracuje non stop, a sterta bodziaków, bluzeczek czy śpioszków nigdy się nie kończy. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, aby delikatne ubranka maluchów prać w odpowiedniej temperaturze. Jak zatem prać ubranka dziecięce i nie dać się zwariować? Sprawdź! 


W jakiej temperaturze prać dziecięce ubranka? 

To pytanie z pewnością zadają sobie przyszłe mamy. Warto mieć na uwadze, że temperatura prania ubranek zależy w dużej mierze od wieku dziecka. Jeśli przygotowujemy pierwszą wyprawkę dla noworodka, ubranka powinny zostać uprane w temp. minimum 60 stopni. W przypadku pościeli i bielizny, która ma bezpośrednio kontakt ze skórą malucha, temperatura powinna wynosić nawet 90 stopni. 

Dlaczego w przypadku ubranek dla noworodków mówimy o tak wysokiej temperaturze prania? Powinniśmy pamiętać, że noworodki posiadają bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Stąd różnego rodzaju czynniki zewnętrzne jak bakterie, grzyby czy wirusy mogą wpłynąć niekorzystnie na jego nierozwinięty układ odpornościowy. Pranie w tak wysokiej temperaturze ma na celu zabicie szkodliwych mikrobów. 

Oczywiście bardzo dużo zależy od tego, z jakiego materiału zostały wykonane ubranka. Może się bowiem zdarzyć, że zbyt wysoka temperatura skurczy i zdeformuje materiał. W takiej sytuacji warto zdecydować się na dłuższy cykl prania, ale w niższej temperaturze. Pomocna okaże się Electrolux pralka i programy prania.  


Pralki ColourCare – najlepszy wybór dla mam 

Pranie dziecięcych ubranek zawsze bywa wyzwaniem. Maluchy w brudzeniu siebie oraz swojej garderoby potrafią być bardzo kreatywne. Niestety usunięcie powstałych plam nie zawsze jest tak proste jak może się wydawać. Częste pranie nie wpływa korzystnie na kondycję i jakość ubranek, które często wykonane są z bardzo delikatnych materiałów. W takiej sytuacji warto zdecydować się na urządzenie, które zadba o ubranka Twojego dziecka, aby jak najdłużej pozostały one w świetnym stanie. 

Przykładem takiego urządzenia są pralki ColourCare od Electrolux. Zostały wyposażone w program UltraWash, który sprawdzi się idealnie w podczas prania ubranek dziecięcych. Dlaczego? Program UltraWash gwarantuje lepszą skuteczność prania poniżej godziny bez utraty wydajności. Co więcej, program ten umożliwia pranie już w 30 stopniach, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku delikatnych materiałów, które wymagają specjalnej troski. Program UltraWash pozwala także zaoszczędzić do 30% energii. 


Jak prać ubrania efektywnie? Porady dla mam 

W natłoku obowiązków zdarza Ci się wrzucać wszystkie ubranka do pralki, a następnie uruchamiać ją niezależnie od tego, czy jest w pełni załadowana? To błąd, który sprawia, że zużywasz znacznie więcej wody i energii elektrycznej. Jednocześnie składaniem, prasowaniem i sortowaniem prania zajmujesz się praktycznie codziennie, przez co masz o wiele mniej czasu dla siebie. Sprawdź, jak zaoszczędzić czas, który na co dzień poświęcasz praniu ubranek: 

· pamiętaj, by zawsze załadować pralkę do pełna – poczekaj, aż uzbiera się więcej brudnych ubranek i dopiero wtedy uruchom cykl prania. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu dla Ciebie i pomożesz środowisku; 

· wybierz jeden dzień, w którym robisz pranie – nie oszukujmy się, robienie prania nie jest sposobem, w jaki chcemy spędzić odrobinę wolnego czasu. Dlatego też lepiej uporać się z większą ilością ubranek za jednym razem. Po prostu załaduj pralkę do pełna i zajmij się pozostałymi obowiązkami. Kiedy pranie będzie gotowe, nastaw następne; 

· zwróć uwagę na ilość środków do prania – czasami więcej wcale nie znaczy lepiej i jest to szczególnie istotne w przypadku prania ubranek dziecięcych. Zwróć uwagę, aby wybierać proszki bezzapachowe i przeznaczone do prania ubranek najmłodszych. 

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.