POSTANOWIENIA NOWOROCZNE - JAK SPORZĄDZIĆ LISTĘ I WYTRWAĆ W ZAPLANOWANYM POSTANOWIENIUlista postanowień na nowy rok


Wraz z końcem Roku dokonujemy podsumowania, swoistego rachunku sumienia, w którym analizujemy wcześniejsze postanowienia i sprawdzamy ile z nich tak naprawdę udało nam się zrealizować. Jednak często okazuje się, że większość postanowień Noworocznych łamiemy już po kilku dniach, albo w ciągu kilku tygodni kompletnie o nich zapominamy. Czy w takim wypadku tworzenie listy Postanowień Noworocznych ma jakiś sens? Postanowienia Noworoczne są szansą na lepsze życie, dlatego w Nowy Rok warto wkroczyć z planami, które dadzą nam nadzieję, że będzie on lepszy od poprzedniego. Warto zastanowić się co chcielibyśmy naprawić w swoim życiu, czy są jakieś konflikty, które powinniśmy rozwiązać, sprawy, których nie doprowadziliśmy do końca lub marzenia, które uczynią nas szczęśliwszymi? Zazwyczaj lista takich rzeczy jest długa, dlatego najlepiej jest ją spisać, a następnie zaznaczyć to, co wydaje się nam najważniejsze.

Aby postanowienia stały się rzeczywistością musimy mierzyć siły na zamiary i podejść do nich rozsądnie. Planując daną rzecz upewnijmy się, że jest ona realna, że będziemy w stanie znaleźć czas, pieniądze bądź motywację by wcielić postanowienie w życie. Jeśli nasze plany będą zbyt wygórowane szybko się zniechęcimy i obniżymy własną samoocenę w poczuciu, że do niczego się nie nadajemy.

Spośród długiej listy postanowień najlepiej jest wybrać kilka najważniejszych i to na nich się skupić. Jeśli planów będzie wiele, niestety istnieje spore ryzyko, że tylko na planach się skończy. 

Aby postanowienia miały jak największą szansę na spełnienie musimy sobie wyznaczyć konkretne terminy ich realizacji. Najlepiej jest zapisać w kalendarzu daty, częstotliwość, godziny - im więcej szczegółów tym lepiej. Jeśli np. chcemy zacząć regularnie ćwiczyć dokładnie to rozplanujmy i trzymajmy się harmonogramu, jeśli chcemy zaoszczędzić na wymarzone wakacje otwórzmy konto oszczędnościowe z poleceniem przelewu np. każdego 10 dnia miesiąca.

Największy wpływ na realizację Postanowień Noworocznych ma nasza konsekwencja i samozaparcie. Listę planów najlepiej jest umieścić w widocznym miejscu lub kalendarzu, do którego codziennie zaglądamy. Dodatkowo możemy ją ozdobić motywującymi zdjęciami np. jeśli chcemy zaoszczędzić na wyjazd na Majorkę, przyklejmy kilka zdjęć z tego miejsca, jeśli chcemy schudnąć - jakieś fotki wymarzonych ubrań.

Teraz wystarczy tylko zrobić mały rachunek sumienia, spisać swoje cele, poczekać na Nowy Rok i wziąć się do roboty!!!! :) Trzymam kciuki i życzę dużo samozaparcia oraz wykreślenia jak największej liczby zrealizowanych postanowień. WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU 
     style="display:block"
     data-ad-client="ca-pub-6032465498362710"
     data-ad-slot="4984181388"
     data-ad-format="auto">
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.