WYPRZEDAŻE - JAK KUPOWAĆ I ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆco kupić na wyprzedaży


Tuż po Świętach Bożego Narodzenia ruszyło wyprzedażowe szaleństwo. We wszystkich sieciówkach, a także w popularnych perfumeriach pojawiły się duże rabaty, które umożliwiają nam zakup wymarzonych ubrań lub kosmetyków w naprawdę korzystnych cenach. Jest to idealny czas aby skompletować swoją garderobę czy kosmetyczkę, oszczędzając przy tym nawet 50-60% ceny początkowej. 


Zawsze z niecierpliwością czekam na wyprzedaże i to właśnie wtedy decyduję się na zakup droższych rzeczy typu płaszcze, skórzane buty czy kosmetyki z wyższej półki. Wyprzedaże umożliwiają nam zaoszczędzenie dużych kwot oraz nabycie produktów, które normalnie nie byłyby w zasięgu naszej "kieszeni". Jednak czasem dajemy się ponieść i kupujemy masę niepotrzebnych rzeczy, które lądują na dnie szafy. Aby temu zapobiec warto przygotować się do wyprawy na wyprzedaże, które powinny umożliwić nam zaoszczędzenie pewnych kwot, a nie spowodować, że nasz domowy budżet zostanie znacznie nadszarpnięty.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYPRZEDAŻY

1) Zanim udasz się na zakupowe szaleństwo dokładnie przemyśl czego naprawdę potrzebujesz, a potem sporządź listę i nie kupuj nic ponad to. Podczas wyprzedaży warto zaopatrzyć się w lepsze buty, porządną kurtkę czy torebkę, która będzie nam służyła kilka lat - to na rzeczach tego typu jesteśmy w stanie najwięcej zaoszczędzić. 

2) Staraj się unikać spontanicznych zakupów pod wpływem impulsu, bo to najkrótsza droga do wydania dużych kwot na rzeczy, które wcale nie są nam potrzebne. W efekcie zamiast zaoszczędzić przekroczysz budżet.

3) Zorientuj się np. na stronach internetowych jaka była cena danego produktu przed wyprzedażą. Niestety zdarza się, że sklepy zawyżają ceny aby obniżka wydawała się bardziej atrakcyjna, a w efekcie jest ona bardzo niewielka lub produkt kosztuje dokładnie tyle co przed wyprzedażą.
4) Ustal górną granicę wydatków oraz ile maksymalnie możesz zapłacić za daną rzecz. Zapobiegnie to uleganiu presji i przepłacaniu. Pamiętaj, że rabaty się zwiększają i czasem lepiej jest poczekać tydzień lub dwa.

5) Nie kupuj na siłę rzeczy, które nie do końca ci się podobają lub źle leżą. Najgorsze co może być to zakup na zapas np za małej rzeczy (bo schudniemy) tylko dlatego, że cena była dobra. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nigdy tego nie założymy a zamiast zaoszczędzić tylko wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ NA WYPRZEDAŻY

1) Płaszcz Zara 299 zł zamiast 559 zł

2) Płaszcz Reserved 149.99 zł zamiast 299.99 zł

3) Peleryna H&M 238.90 zł zamiast 399 zł

4) Lakier OPI  25.90 zł zamiast 49 zł

5) Cienie MAKEUP FOREVER 51.90 zł zamiast 119 zł

6) Zestaw Maskara Hypnose 124.90 zł zamiast 159 zł
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.