SWETERKOWE PAZNOKCIE KROK PO KROKU

knitted nails jak zrobić


Wreszcie zima rozkręciła się na dobre. Temperatury w dzień spadają do -20 stopni, a wokół pełno białego puchu.  Nadszedł więc czas, aby przywdziać sweterki na.....paznokcie. Knitted Nails to zdobienie 3D, które przypomina fakturę grubego, wełnianego swetra. Mimo, że wygląda to dosyć skomplikowanie, sweterki bardzo łatwo wykonamy przy użyciu lakierów hybrydowych. Poniżej przedstawiam instrukcję sweterkowych paznokci krok po kroku. Przyznajcie, że na widok tak ubranych pazurków od razu robi się cieplej :)

O tym jak prawidłowo wykonać manikiur hybrydowy pisałam TUTAJ. Dzisiaj skupię się na samym zdobieniu typu sweterek.

ZDOBIENIE TYPU SWETEREK KROK PO KROKU

1) Na opiłowane, zmatowione i odtłuszczone cleanerem paznokcie nakładamy bazę po czym utwardzamy ją w lampie UV2) Nakładamy 2 warstwy wybranego koloru każdą utwardzając w lampie po 2 minuty. Ja do tego zdobienia wybrałam kolor biały na palec serdeczny oraz jasny, pastelowy róż na resztę3) Na dowolnych paznokciach rysujemy wzorek przy użyciu wykałaczki, sondy lub cienkiego pędzelka. Aby mieć pewność, że wzór jest w miarę prosto rozmieszczony, najlepiej jest zacząć od narysowania prostych, pionowych linii. Ważne aby wzorek na każdym paznokciu malować i utwardzać osobno, kontury wzorku trzeba nanosić dosyć szybko i natychmiast wkładać do lampy. Jeśli będziemy robić to zbyt powoli lub na kilku paznokciach na raz, wzór może się zlać w jedną, wielką plamę. Na kontury tworzące sweterek nakładamy 2-3 warstwy lakieru, tak aby był on dosyć wypukły. Każdą kolejną warstwę tworzącą wypukłość zdobienia utwardzamy w lampie UV przez 2 minuty.4) Na koniec nakładamy Top Coat i utwardzamy go w lampie UV. Przemywamy paznokcie cleanerem i gotowe

Spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że może się jeszcze komuś przydać? Polajkuj go lub udostępnij na Facebooku. Będzie mi również bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie znak w postaci komentarza.Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.