MARMURKOWE PAZNOKCIE KROK PO KROKU

marmurkowe paznokcie hybryda

Marmurkowe paznokcie to zdobienie, które w ostatnim roku królowało na instagramowych zdjęciach. Stylizacja imitująca naturalny kamień jest bardzo elegancka i intrygująca, dlatego podbiła serca wielu paznokciomaniaczek. Przyznam, że marmurek bardzo mi się podobał, ale zniechęcałam się, ponieważ wydawało mi się, że jego wykonanie jest naprawdę skomplikowane. W końcu obejrzałam kilka tutoriali i zabrałam się za robotę. Okazało się, że zdobienie jest dosyć łatwe do zrobienia i nie zabiera dużo czasu. Efekt mnie zachwycił i powiem Wam, że jest to jedno z moich ulubionych zdobień. Marmurkowe paznokcie wyglądają naprawdę pięknie.modne zdobienie paznokcie


W swojej stylizacji użyłam lakierów hybrydowych Shellac w dwóch kolorach: białym i czarnym. Przyznam jednak, że o wiele bardziej podoba mi się wersja czarnego marmurku z białymi żyłkami. Rzeczą, która jest niezbędna do wykonania tego zdobienia jest bardzo cieniutki pędzelek z dosyć długim włosiem. Bez niego nie damy rady zrobić ładnych żyłek imitujących kamień.SPOSÓB WYKONANIA KROK PO KROKU:

1) Odsuwamy skórki i nadajemy paznokciom pożądany kształt

2) Delikatnie matujemy paznokcie i przemywamy odtłuszczaczem3) Nakładamy bazę i utwardzamy w lampie UV

4) Nakładamy 2 warstwy koloru utwardzając każdą w lampie UV przez 2 minuty5) Nakładamy top, a następnie na mokrym topie cieniutkim pędzelkiem rysujemy nierówne linie, coś na kształt piorunków. Na czarnym lakierze malujemy białe linie, na białym lakierze - czarne6) Pędzelek maczamy w alkoholu lub w płynie do przemywania warstwy dyspersyjnej i przejeżdżamy po liniach delikatnie je rozmazując. Tutaj precyzja nie jest wymagana, możemy wykonywać ruchy jakby drżała nam ręka. Jeżeli potrzeba to dodajemy więcej koloru, tak aby żyłki były dobrze widoczne7) Jeżeli efekt nam się podoba utwardzamy zdobienie w lampie UV

8) Nanosimy warstwę topu , utwardzamy ją w lampie, po czym przemywamy paznokcie alkoholem

pomysł na zdobienie paznokci

marmur na paznokciach

manikiur

Dajcie znać co myślicie o tym zdobieniu, ja je naprawdę uwielbiam, więc na pewno jeszcze nie raz pojawi się na moich paznokciach.

Aby być na bieżąco polub blog na Facebooku. Możesz też mnie obserwować na Instagramie.

Poniżej linki do innych ciekawych wpisów:
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.