WĘŻOWE PAZNOKCIE CZYLI SNAKE NAILS KROK PO KROKU

wężowe paznokcie jak zrobić

Skóra węża to motyw, który kojarzy się z luksusowymi butami czy torebkami. Dlaczego więc nie zaszaleć i nie zrobić wężowego zdobienia na paznokciach? Taka stylizacja jest bardzo oryginalna i świetnie sprawdzi się na wakacyjne wypady. Poniżej przedstawiam Wam instrukcję, jak zrobić skórkę węża na paznokciach krok po kroku. Ja w swoim zdobieniu użyłam hybryd Shellac w kolorze Rose Bud (różowy) i Cream Puff (biały), ale oczywiście możecie dowolnie mieszać lakiery, tworząc różne, bardziej kontrastowe zestawienia.


Krok 1

Na wypiłowane i odtłuszczone paznokcie nakładamy bazę i utwardzamy w lampie UV przez 10 sekund

Krok 2

Na wszystkie paznokcie nakładamy różowy lakier i utwardzamy w lampie UV przez 2 minuty


Krok 3 

Na paznokcie, na których chcemy wykonać zdobienie nakładamy biały lakier NIE UTWARDZAMY W LAMPIEKrok 4


Odrobinę Topu wylewamy na przykrywkę lub kawałek folii, maczamy w nim sondę lub wykałaczkę i robimy przezroczyste kropki na mokrym białym lakierze. Kropki mogą być różnej wielkości, dzięki czemu efekt będzie bardziej naturalny. Pod wpływem Topu biały lakier się rozpuszcza uwidaczniając kolor znajdujący się pod spodem, co daje efekt skóry węża. Tak przygotowane paznokcie utwardzamy w lampie przez 2 minuty


Krok 5


Jeśli zdobienie było wykonane tylko na wybranych paznokciach, to na resztę nanosimy drugą warstwę koloru różowego i utwardzamy w lampie UV przez 2 minuty. Na koniec na wszystkie paznokcie nakładamy warstwę Topu i utwardzamy przez 2 minuty. Przemywamy lepką warstwę dyspersyjną za pomocą alkoholu i gotowe.


Zdobienie jest niezwykle proste do wykonania i naprawdę nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Dajcie znać co sądzicie o skórce węża na paznokciach :)


snake nails zdobienie krok po kroku

modne zdobienie paznokci 2017


Zobacz także:


Aby być na bieżąco polub blog na FB
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.