BROKATOWY JELEŃ - PLAKAT DIY

świąteczny plakat diy jeleń

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, pora więc zabrać się za świąteczne dekoracje. Nie wiem jak Wy, ale ja choinkę ubieram zawsze na początku grudnia. Lubię ten czas przygotowań, a ustrojone drzewko napędza mnie do działania. Skoro choinka jest już gotowa, to spokojnie mogę się zabrać za dalsze dekorowanie mieszkania. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić świąteczno-zimowy plakat z brokatowym jeleniem w roli głównej. Plakat jest bardzo łatwy do wykonania i może stanowić sposób na miłe i kreatywne spędzenie popołudnia z dziećmi.Potrzebne materiały:

- opakowanie brokatu w dowolnym kolorze (u mnie srebrny)
- klej do papieru
- brystol A3 w dowolnym kolorze (u mnie ciemno szary)
- ołówek
- pędzelek
- ramka

Sposób wykonania:

1) Drukujemy szablon jelenia. Szablon pobierzecie TUTAJ


2) Kartkę z wydrukowanym szablonem przykładamy do brystolu tak, aby jeleń znajdował się na środku. Przy pomocy ołówka obrysowujemy kontur jelenia, robimy to dosyć mocno dociskając ołówek tak, aby wzór odbił się na brystolu.3) Rysujemy ołówkiem odbity kontur jelenia na brystolu4) Na rysunek jelenia przy pomocy pędzelka nakładamy cienką warstwę kleju do papieru. Robimy to bardzo dokłanie tak, aby nie wyjść za kontur.5) Posypujemy rysunek grubą warstwą brokatu, następnie unosimy go pionowo pozbywając się tym samym nadmiaru brokatu. Brokat pozostanie tylko tam, gdzie jest klej, dlatego tak ważne jest dokładne rozprowadzenie kleju.

6) Przy użyciu suchego pędzelka delikatnie poprawiamy kontury rysunku, usuwając nadmiar brokatu, który wychodzi poza kontur.7) Ołówkiem obrysowujemy kontur jelenia wokół brokatu, dzięki czemu rysunek będzie bardziej wyraźny.


8) Pryskamy brokatowy rysunek lakierem do włosów, który zapobiegnie osypywaniu się brokatu. Plakat wkładamy w ramkę.Stworzenie takiego plakatu jest naprawdę łatwe i zajmuje około 15 minut. Niestety nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciu, ale brokat przepięknie się mieni, a plakat na żywo wygląda naprawdę rewelacyjnie. 

Aby być na bieżąco polub blog na FB:
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.