JAK OKREŚLIĆ PŁEĆ DZIECKA, GDY WYNIK USG NIE JEST JEDNOZNACZNY?

jak poznać płeć dziecka przesądy

Kiedy na teście ciążowym pojawiają się dwie kreseczki, przyszłe mamy nieustannie zadają sobie pytanie czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Określenie płci dziecka za pomocą USG możliwe jest około 16 tygodnia ciąży, ale zdarza się, że niemal do samego porodu rodzice nie mają 100% pewności. Wtedy z pomocą mogą przyjść nam przesądy powtarzane przez nasze mamy i babcie. Oczywiście należy czytać je z lekkim przymrużeniem oka, ale przyznam, że u mnie wynik badania ultrasonograficznego był zgodny z większością tych "ludowych wierzeń". Może więc coś jest na rzeczy...

Ciążowe zachcianki

Jeśli będąc w ciąży bardziej ciągnie Cię do słodkich smaków to znak, że w Twoim brzuszku rośnie dziewczynka. Jeśli zaś masz nieustanną ochotę na produkty białkowe jak mięso, sery, jaja to prawdopodobnie urodzisz chłopca. 

Miłością do słodyczy pałałam od zawsze i w ciąży się to nie zmieniło, ale zaczęłam spożywać duże ilości sera oraz  jajek. W moim przypadku przesąd się sprawdził bo urodziłam synka.

Uroda mamy

Z pewnością większość z Was zna powiedzenie, że dziewczynka odbiera mamie urodę. Jeśli będąc w ciąży masz problemy z cerą, to prawdopodobnie urodzisz dziewczynkę. Jeśli Twoja cera jest nieskazitelna, a Ty promieniejesz to znak, że urodzisz chłopca.

To kolejny przesąd, który u mnie się sprawdził. Odkąd pamiętam moja cera sprawiała mi problemy, jednak w ciąży zdarzył się cud i skóra wyglądała idealnie. Zero krostek, zaskórników i rozszerzonych porów. Niestety po porodzie wszystko wróciło do normy :(

Kształt brzucha

Nasze babcie i mamy potrafiły określić płeć dziecka po kształcie brzucha. Spiczasty i nisko położony brzuch oznacza, że nosisz pod sercem chłopca, zaś brzuch spłaszczony i rozchodzący się na boki pokazuje, że zamieszkuje go dziewczynka. Mój brzuch był ogromny, ale rzeczywiście był wydłużony do przodu, a więc jasno wskazywał na synka. 

Ciążowe dolegliwości

Istnieje teoria, że kobiety spodziewające się dziewczynki narzekają na mdłości i mają częste wahania nastroju oraz humory. Jeśli ciąża przebiega spokojnie, bez typowych dolegliwości oznacza to, że urodzi się chłopiec. 

U mnie ta teoria się nie sprawdziła. Przez pierwsze miesiące miałam okropne mdłości, które potem ustąpiły miejsca wahaniom nastroju. Oj ciężko było ze mną wytrzymać :)

Pozycja snu

Jeśli częściej śpisz na prawym boku to będzie dziewczynka, jeśli zaś na lewym to chłopiec. Nie wiem co to ma do rzeczy, ale rzeczywiście w ciąży wolałam spać na lewym boku. Miałam z tego powodu wyrzuty sumienia, bo podobno w ciąży nie powinno się spać na lewej stronie ciała. W końcu poradziłam się ginekologa i dostałam odpowiedź, która mnie uspokoiła. Mianowicie jeśli wygodniej mi na lewym boku to znaczy, że dziecku też jest tak dobrze i nie powinnam na siłę przekręcać się na prawą stronę. 

Data poczęcia i wiek matki

Teoria stworzona przez starożytnych Majów mówi, że jeśli zestawimy wiek matki i rok poczęcia dziecka i obie liczby będą parzyste lub nieparzyste, to urodzi się dziewczynka. Jeśli jedna liczba będzie parzysta, a druga nieparzysta, to urodzi się chłopiec. U mnie teoria się sprawdziła: rok poczęcia liczba nieparzysta, mój wiek liczba parzysta - urodził się chłopiec.

Dłonie

Jeśli skóra na Twoich dłoniach jest szorstka i przesuszona, to urodzisz chłopca. Jeśli zaś Twoje dłonie są piękne i miękkie to spodziewasz się dziewczynki. Wcześniej nie słyszałam tego przesądu, ale teraz kiedy go przeczytałam przypomniałam sobie, że w ciąży miałam problem z dłońmi. Normalnie moje dłonie nie sprawiają mi kłopotu i na co dzień nie stosuję żadnych kremów do rąk. Będąc w ciąży zdarzało się, że skóra była szorstka, czerwona i posiekana, nie pomagały żadne kremy czy maski. 

Tętno dziecka

Jeśli serce dziecka ma ponad 140 uderzeń na minutę, to jest to dziewczynka. Jeśli tętno jest niższe to spodziewasz się chłopca. Właśnie sprawdziłam kartę ciąży z pomiarami i nigdy tętno nie było wyższe niż 140, a ja urodziłam chłopca.

Owłosienie

Jeśli w ciąży włoski na Twoim ciele rosną szybciej i są gęstsze oznacza to, że będziesz miała synka. Jeśli włoski są słabsze i wolniej odrastają spodziewasz się córeczki. W moim przypadku ta teoria się nie sprawdziła. Urodziłam synka, ale owłosienie na ciele było słabsze i nie wymagało tak częstej depilacji jak normalnie. 

Jak widzicie jest całe mnóstwo metod, które pozwalają poznać płeć dziecka, nawet jeśli aparat do USG nie chce Wam tego zdradzić. Oczywiście należy traktować je z przymrużeniem oka, odnajdując w nich raczej wskazówkę, aniżeli 100% diagnozę. Niemniej u mnie przesądy te w większości się sprawdziły i trafnie określiły płeć dziecka. 

Ciekawi mnie jak to było z Wami? Wierzycie te babcine przepowiednie czy uważacie, że to kompletna bzdura?

Aby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.