3 NAJLEPSZE APLIKACJE CIĄŻOWE NA TELEFON

jakie aplikacje dla kobiet w ciąży

W dzisiejszych czasach większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telefonu komórkowego. Jeszcze kilka lat temu komórka służyła głównie do wykonywania połączeń i wysyłania smsów, obecnie jest to małe centrum dowodzenia, które zastępuje komputer, notatnik i wiele innych. Dodatkowo co chwila powstają nowe aplikacje, które są bardzo przydatne w codziennym życiu. 


Przyszłe mamy mają do dyspozycji wiele darmowych programów, które pomogą im przejść przez okres ciąży. Wystarczy pobrać taką aplikację i wprowadzić podstawowe dane, a telefon będzie nam przypominał o zalecanych badaniach czy wizytach lekarskich. Co więcej aplikacja odlicza dni do porodu oraz pokazuje jak rozwija się dziecko w poszczególnych tygodniach. Będąc w ciąży, na swoim telefonie miałam aż 3 takie programy i z niecierpliwością oczekiwałam każdej informacji związanej z moją fasolką. Moim zdaniem to naprawdę super sprawa i warto aplikacje ciążowe pobrać. Poniżej przedstawiam Wam 3 najciekawsze według mnie apki dla przyszłych mam.

Moja ciąża z eDziecko.pl

To moja ulubiona aplikacja ciążowa, która prowadzi przyszłą mamę tydzień po tygodniu, aż do dnia porodu. Program zawiera przydatne filmy oraz zdjęcia, dzięki którym na bieżąco możemy obserwować rozwój dziecka. Dodatkowo aplikacja wyposażona jest w wiele ciekawych funkcji tj. kalendarz ciąży, kalkulator wagi, organizer, imiennik. Co najważniejsze "Moja ciąża..." działa w trybie offline, a opiekunem merytorycznym jest ginekolog-położnik, co sprawia, że zawarte tam informacje są rzetelne. Dzięki temu programowi dowiecie się jak zweryfikować swoją dietę, jakie badania powinnaś wykonać w danym tygodniu czy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać becikowe. Naprawdę przydatna rzecz tym bardziej, że kobietom w ciąży trochę wyłącza się myślenie :)Baby App

Wygodny i przejrzysty kalendarz z ciekawymi poradami na każdy tydzień ciąży. Aplikacja zawiera liczne informacje odnośnie tego co dzieje się z mamą, jak i z dzieckiem w poszczególnych tygodniach. Przypomina o niezbędnych badaniach, pomaga kontrolować wagę, odlicza dni do porodu. Bardzo fajne są porady wideo dotyczące treningów czy suplementacji w ciąży, a także te dotyczące samego porodu. Aplikacja została także wyposażona w słowniczek terminów ciążowo-porodowych, dzięki czemu możemy poznać najważniejsze pojęcia związane z ciążą i macierzyństwem.HiMommy

Po wpisaniu daty porodu codziennie otrzymujemy informacje dotyczące naszego maluszka, a wszystko to w przejrzystej i miłej dla oka grafice. Program został dodatkowo wyposażony w przydatne dla każdej przyszłej mamy listy z najważniejszymi rzeczami do szpitala dla mamy, najważniejszymi rzeczami do szpitala dla maluszka i niezbędnymi rzeczami do domu. 
Moim zdaniem warto mieć wszystkie 3 aplikacje, bo doskonale się one uzupełniają. Stanowią ogromne źródło wiedzy dla przyszłych mam i umilają okres oczekiwania na maluszka. Co sądzicie o takich aplikacjach w telefonie? Czy będąc w ciąży korzystałyście z nich?

Aby być na bieżąco polub blog na FB:Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.