ALFABET DLA DZIECI - PLAKATY DO DRUKU W 4 WERSJACH

alfabet polski do wydruku


Mój synek wkróce skończy 2 latka, a więc nadszedł czas aby powoli oswajać go z literkami. Świetną pomocą dydaktyczną jest alfabet w formie plakatu. Takie grafiki oprócz tego, że pomogą dziecku poznać literki, to dodatkowo stanowią fajną i modną ozdobę pokoju. Wystarczy przykleić je na linii wzroku malucha i codziennie poświęcać kilkanaście minut na pokazywanie i objaśnianie znaków. Po kilku tygodniach ćwiczeń dziecko zacznie rozpoznawać alfabet i wskazywać literki o które go zapytamy.


Aby nauka nie była nudna, warto skorzystać z kilku wersji plakatów, które urozmaicone są kolorowymi akcentami. Ja przygotowałam dla synka 4 grafiki, które udostępniam także do użytku Waszych maluchów. Wystarczy je pobrać klikając w linki oraz wydrukować na domowej drukarce w formacie A4.

1) pobierz KLIK

2) pobierz KLIK

3) pobierz KLIK

4) pobierz KLIK

alfabet dla dzieci do druku


Grafiki udostępniam wyłącznie do użytku domowego. Proszę też o pomoc w rozowju strony poprzez dzielenie się wpisem z innymi (wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonkę znajdującą się poniżej).
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.