A TY JAK DBASZ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO DZIECKA? GADŻET, KTÓRY POLECAM KAŻDEJ MAMIE

bezpieczeństwo dzieci w drodze i w szkole


Statystyki policyjne są bezlitosne i wskazują, że codziennie w Polsce ginie średnio 4 dzieci poniżej 13 roku życia. Przyczyną większości zaginięć jest brak odpowiedniej opieki i nienależyte zainteresowanie ze strony rodziców. Bywa jednak, że dzieci są tak ruchliwe iż nie sposób ich dopilnować. Sama jestem mamą takiego gagatka i wiem, że wystarczy 30 sekund aby mój dwulatek "rozpłynął" się w powietrzu. Im nasze pociechy są starsze, tym jest gorzej. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie kontrolować co dzieje się z dzieckiem w szkole, na wycieczce, na zajęciach dodatkowych czy na podwórku. Pomimo, że uczulamy malucha, aby był ostrożny w kontaktach z obcymi i uczymy właściwego zachowania w ryzykowanych sytuacjach, to i tak nie możemy zapobiec wszystkim niebezpieczeństwom. 


Według raportu przygotowanego dla jednej z firm ubezpieczeniowych, aż 84% rodziców uważa, że obecnie na dzieci czyha o wiele więcej niebezpieczeństw niż w czasach ich młodości. Pomimo obaw nie mamy możliwości aby przebywać ze swoimi pociechami non stop. Dzieci potrzebują pewnej swobody aby móc sie prawidłowo rozwijać. Nie możemy ich na każdym kroku ograniczać, ale w trosce o ich bezpieczeństwo możemy zastosować technikę ograniczonego zaufania wspomagając się nowymi technologiami. Gadżetem, na który warto zwrócić uwagę i w który warto zaopatrzyć swoje dziecko jest zegarek z lokalizatorem GPS. Uważam, że ten wynalazek powinien stać się obowiązkowym elementem ubioru każdego dziecka, poczynając od kilkuletnich maluchów, a na nastolatkach kończąc.

smartwatch jaki wybrać


Co to jest zegarek z lokalizatorem GPS?

Zegarek z lokalizatorem GPS dla dzieci, inaczej zwany smartwatch, to niewinnie wyglądający zegarek elektroniczny wyposażony w szereg różnych funkcji. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i bez problemu poradzi sobie z nim nawet małe dziecko. Smartwatch dla dzieci wykonany jest z trwałych, trudnych do uszkodzenia materiałów, tak aby nawet podczas upadku czy uderzenia zegarek nie uległ zniszczeniu i nie przestał działać.

Lokalizowanie dziecka

Smartwatch ma wbudowany lokalizator GPS, dzięki któremu możesz sprawdzić położenie swojego dziecka z dokładnością do 5 metrów. Współrzędne geograficzne zostają pokazane na mapie w  Twoim smartfonie wraz z sugestią jak najszybciej dotrzeć do tego miejsca. Dzięki temu w każdej chwili możesz sprawdzić czy Twoja pociecha bezpiecznie dotarła do szkoły, czy bawi się na wyznaczonym placu zabaw lub czy jest u koleżanki. Kiedy zgubicie się w centrum handlowym lub w lesie, wystarczy kilka sekund aby odnaleźć drogę do siebie. 

Telefon

Smartwatch wyposażony jest w funkcję telefonu i umożliwia odbieranie połączeń oraz dzwonienie do 10 numerów zapisanych na karcie SIM. W dowolnym momencie możesz zatelefonować do dziecka przypominając o obiedzie czy konieczności odrobienia lekcji. Nie musisz już inwestować w smartfona aby mieć ciągły kontakt ze swoją pociechą. Nie oszukujmy się, ale zakup telefonu dla małego dziecka to nie najlepszy pomysł. Łatwo go zgubić lub może zostać skradziony, poza tym nie zawsze jest poręczny i nie można go zabrać w każde miejsce np. na basen czy do szkoły. Zakładasz smartwatch na rękę dziecka i nie martwisz się, że zgubi go jeżdżąc na rowerze czy hulajnodze.

zegarek gps dla dzieic


S.O.S

Zegarek wyposażony jest  w funkcję S.O.S i wystarczy, że dziecko przez kilka sekund przytrzyma odpowiedni przycisk, a Ty natychmiast otrzymasz powiadomienie na swojego smartfona. Dodatkowo smartwatch wykona połączenie z Twoim telefonem, a aplikacja wskaże Ci najkrótszą trasę dotarcia do miejsca, gdzie znajduje się dziecko.

Podsłuch

Smartwatch umożliwia nasłuchiwanie tego, co dzieje się w najbliższym otoczeniu dziecka. Funkcja niby trochę kontrowersyjna, ponieważ każdy ma prawo do swojej prywatności, ale myślę, że jeśli będzie wykorzystywana z umiarem, to może być naprawdę przydatna. Na pewno świetnie sprawdzi się kiedy wysyłamy dziecko do żłobka lub przedszkola i chcemy się upewnić, że nic złego się tam nie dzieje. 

Automatyczne powiadomienia

Istnieje możliwość utworzenia stref bezpieczeństwa, w których może przebywać Twoje dziecko. Jeśli maluch opuści strefę, zegarek poprzez aplikację natychmiast wyśle powiadomienie na Twój telefon. Powiadomienie otrzymasz także, jeśli dziecko ściągnie zegarek z ręki lub jeśli poziom baterii w smartwatchu spadnie poniżej 15%.
Historia lokalizacji

Dzięki tej funkcji możesz sprawdzać, gdzie przemieszczało się dziecko w ciągu dnia. Umożliwi Ci to sprawdzenie, czy Twoja pociecha nie przebywała w jakiś niebezpiecznych lub zakazanych przez Ciebie miejscach. 

Uważam, że zegarek z lokalizatorem GPS to nie jest zwykły gadżet. Smartwatch pozwala dbać o bezpieczeństwo największych skarbów jakimi są nasze dzieci. Naprawdę warto zainwestować w to urządzenie i mieć spokojną głowę wiedząc, że naszym pociechom nie dzieje się nic złego. Koszt zegarka GPS Locon nie jest duży, a model który posiada mój synek kosztuje obecnie 169 zł.

I na sam koniec mam dla Was niespodziankę - jeśli bylibyście zainteresowani nabyciem zegarka Locon z lokalizatorem GPS dla swojej pociechy, mam dla Was kod rabatowy uprawniający do zakupu dowolnego urządzenia w Sklepie Bezpieczna Rodzina z 10% rabatem.

Kod: KOCHAMBLOGA


Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.