SPEŁNIJ SWOJE MARZENIA I ZAWALCZ O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ...

gdzie zrobić maturę po latach


Okres dzieciństwa i lata wczesnej młodości kojarzą mi się ze szkołą podstawową oraz z liceum ogólnokształcącym. Tak naprawdę nigdy nie pałałam miłością do tych instytucji, ale mimo wszystko byłam dobrą uczennicą i rok szkolny zawsze kończyłam z wyróżnieniem. Chociaż nie miałam problemów z przyswajaniem wiedzy, to normy i zasady panujące w placówkach edukacyjnych często budziły mój sprzeciw. Czasami ciężko było się przystosować, co napędzało mi kłopotów. No cóż łatwo nie było ani mnie, ani moim rodzicom, ani  niektórym nauczycielom. Z małymi zawirowaniami i trochę pod prąd przeszłam przez 8 klas szkoły podstawowej, 4 lata liceum i 3 lata studiów, otrzymując wykształcenie wyższe licencjackie. Tuż po obronie pracy licencjackiej zdecydowałam się przerwać edukację i wyjechać na Zieloną Wyspę. Dzisiaj trochę żałuję, że nie dokończyłam studiów i nie zrobiłam magisterki, ale kto wie....? Na naukę nigdy nie jest za późno i być może za jakiś czas wrócę do tego tematu.

Kiedy jesteśmy młodzi popełniamy wiele błędów, a niektóre z nich mogą dosyć znacząco wpłynąć na naszą przyszłość. Nie oszukujmy się, ale praktycznie żaden nastolatek nie marzy o spędzaniu każdego dnia na nauce. Mając naście lat chcemy się bawić, poznawać świat i próbować nowych rzeczy. Zazwyczaj to właśnie wtedy przeżywamy pierwszą miłość, a szkoła i związane z nią obowiązki schodzą na dalszy plan. Czasami po kilku miesiącach pojawia się owoc tej miłości, a nastolatkowie z dnia na dzień musza dorosnąć. Rezygnują ze szkoły w obawie, że nie pogodzą rodzicielstwa z nauką i pracą. 

Bywa też, że niektórzy nie myślą o przyszłości, lekceważą naukę i opuszczają szkołę średnią. Z niecierpliwością oczekują pełnoletności, aby móc się usamodzielnić i pójść do pracy. No cóż życie to sztuka wyborów, a do niektórych decyzji musimy po prostu dojrzeć. Nie oszukujmy się, ale bez wykształcenia, chociażby średniego, nie jest łatwo o dobrą pracę i godziwe zarobki. Nawet jeśli uda nam się znaleźć niezłą posadę, to braki w wykształceniu mogą nam uniemożliwić otrzymanie awansu i podwyżki. Czy warto rezygnować ze swoich marzeń i szansy na lepsze życie tylko dlatego, że kiedyś podjeliśmy złą decyzję?

szkoła dla dorosłych


Jakiś czas temu spotkałam dawno niewidzianą znajomą. Miło nam się rozmawiało, powspominałyśmy dawne czasy. Dziewczyna miała trudny moment w swoim życiu, w liceum zaszła w nieplanowaną ciąże i nie skończyła szkoły. Zakopała się w pieluchach i poświęciła rodzinie oraz domowi. Jednak teraz to zupełnie inna osoba, pewna siebie, zadbana i dowartościowana kobieta. Co spowodowało taką zmianę? Otóż Anka urodziła dwoje dzieci, a kiedy dziewczynki poszły do szkoły stwierdziła, że powinna zająć się swoją edukacją i dokończyć to co przerwała. Zapisała sie do liceum dla dorosłych, a potem na studia zaoczne. W przyszłym roku będzie broniła magisterkę, a potem ma zamiar aplikować o lepsze stanowisko w obecnej pracy. Bardzo zaimponowało mi jej podejście i to, że pomimo pewnych trudności nie zrezygnowała z siebie i z kariery. Rozmowa ta dała mi taką dawkę pozytywnej energii, że sama zaczęłam rozmyślać nad powrotem na studia.

Jeśli z jakiś powodów nie udało Wam się ukończyć szkoły średniej i nie jesteście zadowoleni ze swojej pracy oraz zarobków, to może warto pomyśleć o powrocie do szkoły? Świetną opcją jest Liceum Ogólnokształcące SKK dla dorosłych, które jest bezpłane i które przyjmuje osoby od 16 roku życia. Liceum to umożliwia kontynuację nauki po szkole podstawowej, gimnazjum  oraz po zasadniczej szkole zawodowej. Daje też szansę na zrobienie matury tym, którym nie udało się to w poprzedniej szkole średniej, gdyż w SKK maturę zdają WSZYSCY. Musicie wiedzieć, że to ostatni rok kiedy liceum dla dorosłych można zrobić w 3 lata (po szkole zawodowej w 2 lata). Od przyszłego roku nauka będzie trwała rok dłużej, dlatego nie ma co zwlekać. Zacznijcie spełniać swoje marzenia już dziś, zapewnijcie lepszą przyszłość sobie i swojej rodzinie - podejmijcie naukę w Liceum Ogólnokształcącym SKK. Wybierzcie szkołę, w której nauka przebiega w bezstresowej atmosferze z  indywidualnym podejściem do każdego słuchacza.

matura dla dorosłych


Partnerem wpisu jest SKK

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.