PRAKTYCZNY PREZENT, KTÓRY ZADOWOLI KAŻDE DZIECKO...

jaki prezent dla dziecka nastolatka


Grudzień zbliża się wielkimi krokami co oznacza, że wkrótce zacznie się gorączka przedświątecznych zakupów i coroczna bieganina za prezentami dla najbliższych. Część z Was uwielbia ten klimat i ma już całość dokładnie zaplanowaną. Część odwleka wszystko na ostatnią chwilę, zachodząc w głowę co podarować swoim bliskim. 

Upominki dla najmłodszych wydają się być najbardziej oczywiste i najłatwiejsze do wybrania. Wystarczy jakaś zabawka, których pełno w każdym markecie czy dyskoncie i po sprawie. Ale czy podarunek dla naszych pociech zawsze musi być zabawką? Czy jest sens kupować dwudziesty samochód, dziesiątą lalkę lub piętnaste opakowanie klocków, które nasze dziecko rzuci w kąt po kilkunastu minutach zabawy? Czy nie lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i sprezentować rzecz, która nie tylko wywoła uśmiech na twarzy dziecka, ale przyda się też w codziennym użytkowaniu? Jeśli chwilę pomyślisz, to na pewno stwierdzisz, że nie potrzebujesz już więcej zabawek w swoim domu!

Jako mama i ciocia jestem zwolenniczką praktycznych prezentów. Z doświadczenia wiem, że zabawki, nawet te najdroższe, cieszą tylko przez chwilę. W dzisiejszych czasach dzieci mają przesyt wszystkiego, a kupowanie czegoś ot tak, tylko dla zasady, nie ma najmniejszego sensu. Maluchy szybko się tym znudzą, a my rodzice będziemy mieli tylko problem z upchnięciem "kolejnego grata". 

Wbrew pozorom praktyczne prezenty dla dzieci wcale nie muszą być nudne. Są dwie rzeczy, które na pewno zadowolą nasze pociechy, zarówno te młodsze jak i starsze.

Pierwsza rzecz, która spodoba się nie tyko dzieciom ale i rodzicom to ubrania, buty i dodatki. Tak naprawdę tego nigdy za wiele. Dzieci bardzo szybko wyrastają z odzieży, więc upominek w formie modnej bluzy czy butów przyda się na pewno. Każdy maluch ma swoje ulubione bajki i wierzcie mi, że koszulka, czapka lub spodnie z motywem ich ulubionych bohaterów sprawi im o wiele więcej radości niż kolejna plastikowa zabawka z Chin. Podobnie jest z nastolatkami. Często nie wiemy co kupić im w prezencie, więc idziemy na łatwiznę i dajemy pieniądze. Zapewniam Was, że wystrzałowy, markowy ciuch zadowoli ich po tysiąckroć bardziej.

Zapytacie pewnie, czy warto kupować dzieciom markowe ubrania, skoro te tak szybko rosną? Jest kilka rowiązań aby nie przepłacać, na przykład zakupy świetnych i nietuzinkowych rzeczy na wyprzedażach Zalando Lounge. Codziennie w klubie pojawiają się nowe, szybkie kampanie wyprzedażowe dedykowane stylowym dzieciakom, począwszy od niemowląt a na nastoletnich fanach mody kończąc. Koniecznie tam zajrzyjcie i zobaczcie, jakie fajne ubrania w niskich cenach można upolować.Druga rzecz, która na pewno zachwyci dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci to prezent w formie "przeżycia", czyli na przykład rodzinne wyjście do kina, na salę zabaw, na kręgle czy do aquaparku, bilet na koncert lub na jakieś wydarzenie sportowe, voucher na warsztaty plastyczne, kulinarne lub taneczne, w zależności od zainteresowań dziecka. Możliwości jest naprawdę wiele, a każda z nich sprawdzi się o wiele lepiej niż kolejna zabawka. Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.