SZYBKA I SKUTECZNA DIETA - CZY MOŻNA SCHUDNĄĆ 10 KG W 2 TYGODNIE?

jak szybko schudnąć


Kilka tygodni temu obiecałam sobie, że zmienię nawyki żywieniowe i przejdę na dietę, która umożliwi mi zgubienie paru zbędnych kilogramów. Szukając wskazówek co jeść a czego unikać, wpisałam w wyszukiwarce hasło "szybka i skuteczna dieta". Moim oczom ukazał się szereg pięknie brzmiących nazw: dieta sokowa, dieta norweska, dieta sylwestrowa, dieta panny młodej i tak dalej i tak dalej. Każda z nich obiecywała szybką, skuteczną a przede wszystkim dosyć sporą utratę wagi bez efektu jojo. Potrzebujesz zgubić 5 kg tydzień przed Sylwestrem? Nie ma problemu! Za miesiąc wychodzisz za mąż, a tu 15 kilogramów na plusie? Nic się nie martw, wypróbuj "naszą" dietę! Za dwa tygodnie jedziesz na wakacje, ale żeby zmieścić się w bikini musisz pozbyć się 10 kilogramów? Normalka, wystarczy dieta cud!

Czy szybka i skuteczna dieta istnieje?

Powiem Wam, że po przeczytaniu kilku pierwszych artykułów złapałam się za głowę. Nie wiem jak ktoś zupełnie bezkarnie może wypisywać takie bzdury. Nie rozumiem też jak dorośli ludzie mogą wierzyć w te brednie, a co więcej podejmować ryzyko i próbować tych magicznych diet. Moim zdaniem wszystkie szybkie diety bazują na ludzkiej naiwności i niewiedzy. Być może powodują zauważalny spadek wagi, ale na pewno nie jest on związany ze spalanie tłuszczu, tylko z pozbyciem się wody z organizmu. Co więcej takie diety mogą być bardzo niebezpieczne, ponieważ w wyniku dostarczania nieodpowiedniej ilości składników odżywczych mogą wyniszczać organizm, prowadząc do różnych chorób. 

Większość z nas mylnie kojarzy dietę z odchudzaniem. Tak naprawdę dieta to nasz sposób odżywiania, nasze codzienne nawyki żywieniowe, które mogą prowadzić zarówno do spadku wagi jak i do jej przybierania. Dieta to nie są jakieś restrykcyjne zasady, których będziemy w stanie przestrzegać przez dwa tygodnie. Skuteczna dieta to trwała zmiana nawyków żywieniowych, która umożliwi nam realizację wyznaczonych celów.

Musicie wiedzieć, że nie istnieje żadna magiczna i szybka dieta odchudzająca. Tak samo jak nie przytyliśmy z dnia na dzień, tak samo i nie schudniemy w ciągu tygodnia. W sieci pełno jest stron z dietami online, niestety bardzo często porad udzielają niekompetentne osoby, którym ja bałabym się zaufać. Jeśli ktoś obiecuje Wam utratę 10 czy 15 kilogramów w dwa tygodnie, to powinien to być dla Was sygnał alarmowy. Uzyskanie wymarzonej wagi i sylwetki jest możliwe, ale jest to proces długotrwały. Jednym uda się to szybciej, innym osiągnięcie wyznaczonego celu może zając znacznie dłużej.  Najważniejsze, abyście nie wybierali drogi na skróty i nie wierzyli w superszybkie diety bo jedyne co osiągniecie to efekt jojo. Pamiętajcie też, że nie ma uniwersalnej diety, która byłaby dobra dla każdego, dlatego jeśli do odchudzania podchodzicie na poważnie to rozważcie skorzystanie z pomocy doświadczonego dietetyka. Zanim jednak zdecydujecie się na współpracę dokładnie sprawdźcie jego wykształcenie, rzetelność oraz opinie. Tak jak w każdej innej dziedzinie, tak i tu łatwo trafić w ręce niekompetentnej osoby. Świetnym i wygodnym rozwiązaniem są konsultacje online, podczas których dietetyk po wnikliwej analizie stanu zdrowia, preferencji kulinarnych i stylu życia, dopasowuje odpowiedni jadłospis oraz ewentualne suplementy i plan treningowy. Jeśli jesteście zainteresowani konsultacją dietetyczną online, to polecam Wam skontaktować się ze świetnym specjalistą, dietetykiem i trenerem personalnym  Michałem Wrzoskiem https://michalwrzosek.pl/konsultacje-dietetyczne-online/?_ga=2.167230009.645884369.1541422130-1169104711.1537276573 
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.