TO WARTO PRZECZYTAĆ - KSIĄŻKI, KTÓRE POLECAM NA JESIENNE WIECZORY

jakie książki polecacie


Przed nami długie jesienno zimowe wieczory, idealny czas aby nadrobić czytelnicze zaległości. Ze zdziwieniem zauważyłam, że  w ostatnim czasie moje książkowe gusta dosyć mocno się zmieniły. Co prawda nadal lubię sięgnąć po lekturę lekką, łatwą i przyjemną, ze szczęśliwym zakończeniem i wątkiem romansowym w tle.  Coraz częściej wybieram jednak książki, które wnoszą do mojego życia coś więcej, po książki które skłaniają do refleksji i na długo zostają w pamięci. Dzisiaj chcę Wam przedstawić 5 tytułów, które moim zdaniem naprawdę warto przeczytać. 

"Małe wielkie rzeczy" to bestseller autorstwa Jodi Picoult, który porusza jedne z najważniejszych problemów etycznych naszych czasów, jakimi jest jak rasizm i nietolerancja. Powieść mocno wciąga i skłania do refleksji. Większość z nas zapytana czy jest rasistą, odpowie że nie, ale jak jest naprawdę? Czy w głębi serca nie skrywamy nietolerancji i uprzedzeń rasowych?

Po rutynowym zabiegu umiera noworodek, a ojciec dziecka obarcza za to winą czarnoskórą pielęgniarkę. Dochodzi do procesu sądowego, a oskarżona Ruth Jefferson musi zmierzyć się z brutalną prawdą. Cała historia opowiedziana jest z trzech punktów widzenia: pani adwokat reprezentującej oskarżoną, pielęgniarki i ojca zmarłego dziecka. Polecam, książka jest trudna, ale daje do myślenia.


książki dla kobiet

"W domu" to nowa powieść Harlana Cobena. Chociaż to moja pierwsza lektura tego autora, to na pewno nie ostatnia. Dopiero zaczynam przygodę z kryminałami i thrillerami, ale powiem Wam, że po przeczytaniu tej książki zdecydowanie polubiłam ten gatunek.

Dziesięć lat temu w bogatej dzielnicy w New Jersey porywacze uprowadzają dwóch chłopców. Żądają okupu, a potem milkną i ślad po nich oraz po dzieciach ginie. Pewnego dnia krewny jednego z nich dostaje anonimowego maila z informacją, gdzie znajdują się zaginieni przed laty chłopcy. Ślad prowadzi do szemranej dzielnicy Londynu, w której kwitnie pedofilia i handel żywym towarem. Jeśli chcecie poznać mroczną tajemnicę i dowiedzieć się kto jest winowajcą, koniecznie przeczytajcie książkę.

książka thriller warto przeczytać


"Wilk z Wall Street" to książka, w której Jordan Belford opisuje swoje zwariowane i kontrowersyjne życie. Autor to jeden z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych, który zarabiał tysiące dolarów na minutę, a potem równie szybko wydawał je na narkotyki, prostytutki, imprezy i podróże. Powieść jest swoistą formą pamiętnika, bez ukrywania żadnych szczegółów, nawet tych najbardziej pikantnych. Jeśli chcecie wejść w świat wyższych sfer i poznać brutalną codzienność Wall Street, to zdecydowanie polecam tą książkę. Uwaga,  powieść jest bardzo śmiała, żeby nie powiedzieć wulgarna, nie przypadnie więc do gustu osobom wyczulonym na ordynarne słowa.

jakie książki na jesień zimę


"Lot nad kukułczym gniazdem" autorstwa Kena Keseya to klasyka gatunku. Przez długi czas książka ta znajdowała się na mojej czytelniczej liście, ale nie do końca byłam do niej przekonana. Cieszę się, że w końcu zdecydowałam się ją przeczytać, bo powieść jest naprawdę rewelacyjna. 

Narratorem książki jest pozornie głuchoniemy Indianin, który opisuje wydarzenia jakie miały miejsce na jednym z oddziałów psychiatrycznych. Pewnego dnia w szpitalu pojawia się McMurphy, szuler i zabijaka, który dzięki pobytowi w psychiatryku próbuje wykpić się od więzienia. Swój pobyt w placówce traktuje jako żart, postanawia zmienić wyrok na wakacje z "czubkami". Niestety nie przewiduje, że na drodze stanie mu przeszkoda w postaci apodyktycznej siostry oddziałowej, która pełni despotyczną władzę i nie uznaje sprzeciwu. Jeśli nie znacie tej pozycji, to koniecznie musicie nadrobić zaległości.

książka klasyka


"Posłuszna żona" napisana przez Kerry Fisher to powieść, którą czyta się jednym tchem. Książka wciąga od pierwszych stron dzięki wyrazistym i intrygującym bohaterom oraz nieoczekiwanym zwrotom akcji. 

Głównymi bohaterkami powieści są dwie młode i atrakcyjne kobiety, Maggie oraz Lara. Różni je praktycznie wszystko, zaś łączy fakt iż poślubiły dwóch braci i są ich drugimi żonami. Lara prowadzi na pozór doskonałe życie, ale w rzeczywistości to zamknięta w sobie osoba, która ukrywa przed wszystkimi prawdziwe oblicze męża. Maggie to spontaniczna i żywiołowa kobieta, której zależy na dobrych stosunkach z najbliższymi. Ma poczucie humoru i dystans do siebie, a jej pożycie małżeńskie układa się doskonale. Pewnego dnia bohaterka odkrywa rodzinną tajemnicę i staje przed wielkim dylematem, powiedzieć prawdę czy zachować grę pozorów? Od jej decyzji zależą dobre relacje obu braci oraz losy całej rodziny... Świetna powieść, która łączy w sobie elementy prozy psychologicznej, sensacyjnej i obyczajowej. Polecam na długie jesienno zimowe wieczory.

literatura dla kobiet


Partnerem wpisu jest księgarnia internetowa niePRZECZYTANE.PL
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.