DO CZEGO UŻYWAĆ CHUSTECZEK DLA DZIECI - 22 NIETYPOWE ZASTOSOWANIA

zastosowanie chusteczek dla niemowląt

Odkąd zostałam mamą zaczęłam doceniać cudowne właściwości chusteczek nawilżanych dla dzieci. Wbrew pozorom do mycia malucha używam ich niezwykle rzadko i tylko w sytuacjach awaryjnych. Większość chusteczek jest tak nasączona chemią, że nie radziłabym stosować ich na skórę dziecka. Zamiast tego można używać ich w domu, ogrodzie i samochodzie. U mnie znalazły one masę różnych zastosowań i naprawdę rewelacyjnie radzą sobie z codziennymi porządkami. Warto mieć je pod ręką bo przydają się niezwykle często.



Zastosowanie chusteczek nawilżających

1) Do czyszczenia butów

Chusteczki dla dzieci świetnie radzą sobie z czyszczeniem brudnych butów a dodatkowo sprawiają, że są one nawilżone i błyszczące. Regularnie używam ich do mycia skórzanego obuwia.

chusteczki dla dzieci


2) Do usuwania plam z dywanu

Chusteczki doskonale usuwają świeże plamy z dywanu, niezastąpiona rzecz przy małych dzieciach, które co chwila rozlewają picie i jedzenie.

3) Do czyszczenia tapicerki na kanapie

Tak jak w przypadku dywanu, chusteczki rewelacyjnie usuwają plamy z kanapy.

4)  Do czyszczenia frontów kuchennych

Chusteczki dla dzieci rewelacyjnie radzą sobie z czyszczeniem tłustych plam i śladów dziecięcych łapek z frontów kuchennych.



5) Do czyszczenia laptopa

Chusteczki szybko usuną kurz oraz wszelkie odciski i plamy z laptopa. Doskonale się nimi czyści klawiaturę oraz przestrzenie pomiędzy przyciskami.

6) Do czyszczenia pilota

Jest to rzecz o której często zapominamy, tymczasem wystarczą 3 minutki aby za pomocą chusteczek doprowadzić pilota do idealnej czystości.



7) Do czyszczenia smartfona i tableta

Mokre chusteczki idealnie czyszczą odciski palców z telefonów i tabletów.

8) Do szybkiego przetarcia kurzu

Chusteczki nawilżane przydają się, gdy na szybko musimy przetrzeć kurze na meblach i sprzętach.

9) Do usuwania plam ze ścian

Usuwają ślady po dziecięcych łapkach i plamy z jedzenia ze ścian pomalowanych farbą plamoodporną

10) Do usuwania kurzu z kwiatów

Chusteczki to świetny patent na utrzymanie kwiatów w czystości, dodatkowo liście po przetarciu chusteczką pięknie błyszczą.

11) Usuwanie śladów mazaka i długopisu

Przy pomocy chusteczki w łatwy i szybki sposób usuniemy ślady mazaka czy kredki ze ściany lub mebli.

12) Do szybkiego przetarcia zlewów i armatury

Chusteczki bardzo przydają się, gdy szybko na przykład w przypadku niespodziewanych gości, chcemy przetrzeć zlewy i armaturę.

13) Do czyszczenia żaluzji

Czyszczenie żaluzji jest czasochłonne i dosyć trudne, z ich myciem świetnie radzą sobie chusteczki nawilżane.

jak myć żaluzje drewniane


14) Do szybkiego zaprania plam z ubrań

Chusteczki przydają się w awaryjnych sytuacjach, gdy wylejemy na siebie kawę lub inny napój czy pokarm. Użyte natychmiast całkowicie usuwają wszelkie plamy.

15) Do mycia kokpitu w samochodzie

Chusteczki nawilżane usuwają kurz oraz wszelkie plamy z kokpitu czy innych elementów samochodu, a do tego powodują że ładnie błyszczą.

16) Czyszczenie grilla

W sezonie letnim regularnie używam chusteczek do czyszczenia grilla. Rewelacyjnie usuwają one tłuszcz i zabrudzenia z rusztu.

17) Czyszczenie mebli ogrodowych

Chusteczki idealnie nadają się do szybkiego przetarcia zakurzonych mebli ogrodowych.

18) Do mycia twarzy i usunięcia makijażu

Chociaż chusteczki nie wpływają korzystnie na cerę, to w awaryjnych sutuacjach możemy zastosować je do mycia twarzy i demakijażu. Świetnie radzą sobie z usuwaniem kosmetyków, dlatego przydadzą się podczas podróży czy biwaku.

19) Do mycia rąk i odświeżenia ciała

Niezastąpiony produkt podczas długiego lotu czy podróży pociągiem lub samochodem. Podczas podróży nie zawsze mamy dostęp do wody, a chusteczki pomoga utrzymać nam świeżość.

20) Do usuwania plam z farby do włosów

Chusteczki przydają się podczas domowego malowania włosów, gdyż pomagają usuwać plamy z farby ze skóry.

21) Do mycia psich łap po spacerze

Warto korzystać z chusteczek nawilżanych, gdy wracamy ze swoim pupilem ze spaceru. Wyczyścimy nimi nie tylko łapy, ale i ubłocony brzuch, ogon czy uszy (miałam spaniela, który po spacerze wyglądał jak błotna kulka).

22) Do czyszczenia śladów po pudrze i podkładzie

Chusteczki doskonale usuwają trudne do zmycia ślady po pudrze i podkładzie, zarówno te powstałe na tkaninach, jak i na meblach czy drzwiach.

Jak widzicie chusteczki nawilżane mają masę zastosowań i naprawdę przydają się w codziennym życiu.

Aby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.