JAK ZREGENEROWAĆ ZNISZCZONE PAZNOKCIE PO HYBRYDZIE - DOMOWE SPOSOBY

jak zregenerowac zniszczone paznokcie po hybrydzie żelu


Regularne i długotrwałe stosowanie hybryd może spowodować, że nasze paznokcie staną się cienkie, kruche oraz łamliwe. Większość producentów informuje, że po 3-5 krotnej aplikacji należy zrobić kilka tygodni przerwy, dając paznokciom czas na regenerację. Niestety rzadko która z nas przestrzega tych zaleceń, w efekcie czego nasze paznokcie zaczynają być w nie najlepszej formie. Nie pomaga też fakt, że wiele manikiurzystek matowi płytkę specjalnym blokiem przed aplikacją lakieru, a podczas jego zdejmowania nie czeka do całkowitego rozpuszczenia lakieru, ale zeskrobuje go przy użycia metalowego kopytka. Są to dosyć popularne praktyki, które wpływają na stan paznokci i powodują, że wiele kobiet ma na temat hybryd negatywną opinię. 

Jak wzmocnić zniszczone przez hybrydę paznokcie?

Stan paznokci jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie. Jeśli nie nosimy hybryd i nie przedłużamy paznokci żelem czy akrylem, a mimo to są one kruche i łamliwe, to może to świadczyć o pewnych zaburzeniach i niedoborach składników odżywczych. W tym wypadku nawet najlepsze odżywki nie będą w stanie nam pomóc. Jedyne rozwiązanie to wykonanie odpowiednich badań oraz zastosowanie suplementów diety poprawiających stan włosów i paznokci. 

Zły stan paznokci po hybrydach czy żelu to skutek uszkodzeń mechanicznych i tutaj w dosyć prosty sposób możecie poradzić sobie z tym problemem domowymi sposobami. Rewelacyjne efekty przynoszą tak zwane wcierki, które polegają na wmasowywaniu olejków w paznokcie i skórki wokół nich. 

Wcierki należy wykonywać codziennie, najlepiej rano i wieczorem, przy czym wieczorną porcję olejków koniecznie zostawiamy na całą noc co oznacza, że po zastosowaniu olejku nie myjemy rąk aż do rana. 

Olejki na paznokcie

Tak naprawdę do wcierki możemy użyć każdego typu olejku i niemal każdy z nich będzie równie skuteczny. Pamiętajcie tylko aby olejki aplikować na gołe paznokcie, na których nie ma lakieru czy odżywki. Warto także delikatnie podgrzać olejek przed zastosowaniem, dzięki czemu będzie on głębiej penetrował dając lepsze efekty.

Olejek rycynowy - ma wiele zastosowań w kosmetyce. Świetnie wpływa na stan włosów, brwi i rzęs, idealnie nadaje się też do wzmocnienia kruchych paznokci.

Oliwa z oliwek - łatwo dostępny olej stosowany w kuchni i kosmetyce. Przy jej użyciu możemy pielęgnować zarówno skórę, jak i włosy czy paznokcie.

Olej Arganowy - zwany "Złotem Maroka". Ma świetne właściwości pielęgnacyjne, idealnie nadaje się do poprawy stanu paznokci.

Olej ze słodkich migdałów - jeden z moich ulubionych olejków, który stosuję zarówno do pielęgnacji swojej skóry i paznokci, jak i do pielęgnacji skóry synka.Olej kokosowy - stosuję go zarówno do gotowania, jak i do pielęgnacji. Wzmacnia paznokcie, a przy tym pięknie pachnie. Pamiętajcie tylko aby kupować olej kokosowy nierafinowany. 

Regularne stosowanie olejków na pewno przyniesie szybkie efekty i w widoczny sposób poprawi stan Waszych paznokci. Pamiętajcie aby robić 2-3 tygodniowe przerwy w aplikacji hybryd i w tym czasie stosować wcierki. Nie krępujcie się też zwrócić uwagę manikiurzystce, gdy zbyt mocno piłuje lub skrobie Wasze paznokcie. Podczas codziennych obowiązków takich jak mycie naczyń czy sprzątanie, koniecznie zakładajcie rękawiczki, bo paznokcie nie lubią kontaktu z chemią i długotrwałego moczenia w wodzie. Aby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.