MASECZKA Z DROŻDŻY - ŚWIETNY KOSMETYK DLA SKÓRY Z NIEDOSKONAŁOŚCIAMI, TŁUSTEJ I MIESZANEJ

maseczka z drożdży opinie


Maseczka z drożdży to "babciny" sposób na walkę z niedoskonałościami  i nadmiernym przetłuszczaniem się skóry. Przepis na ten specyfik jest naprawdę prosty i w zależności od stanu oraz rodzaju naszej cery możemy go delikatnie modyfikować. Regularne stosowanie maseczki z drożdży pomaga zniwelować stany zapalne, rozjaśnić przebarwienia i zmniejszyć wydzielanie sebum. Ja używam tego domowego kosmetyku już od 20 lat i powiem Wam,  że jest on niezastąpiony. 


Maseczka z drożdży na twarz


Drożdże to bogactwo witamin i mikroelementów. Znajdziemy w nich między innymi witaminy z grupy B, które są nieocenione dla cer problematycznych. Maseczka z drożdży łagodzi podrażnienia i przyśpiesza gojenie stanów zapalnych. Pomaga oczyścić skórę, a także zmiękcza ją i wygładza. Świeżo przygotowaną miksturę należy nałożyć na twarz grubą warstwą i pozostawić na około 20 minut. Po upływie tego czasu maseczkę zmywamy ciepłą wodą, tonizujemy skórę i wklepujemy w nią serum lub krem. Maseczka z drożdży ma ogromną przewagę nad drogeryjnymi kosmetykami. Jest nie tylko niezwykle skuteczna, ale nie powoduje też uczuleń czy reakcji skórnych. Brak w niej jakiejkolwiek chemii i konserwantów, a do tego kosztuje dosłownie grosze. 

Przepis na maseczkę z drożdży


W zależności od typu skóry przepis na maseczkę z drożdży możemy odrobinę modyfikować, tak aby jak najbardziej dostosować ją do swoich potrzeb:

- dla skóry tłustej

 1/4 kostki świeżych drożdży
 1 łyżka glinki zielonej
odrobina mleka (dodajemy po kilka kropel mleka, aż do uzyskania gęstej papki)

- dla skóry z przebarwieniami pozapalnymi

1/4 kostki świeżych drożdży
1 łyżka soku z cytryny
odrobina mleka do uzyskania odpowiedniej konsystencji

- dla skór przesuszonych/odwodnionych

1/4 świeżych drożdży
1 łyżeczka oliwy z oliwek
1 łyżka jogurtu naturalnego



domowa maseczka z drożdży



Aby być na bieżąco polub blog na FB:





Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.