Czym kierować się przy wyborze wózków dla lalek?

 # artykuł sponsorowany przez Allegro #

Gdy wybiera się zabawki dla dzieci, trzeba zdecydować się na takie, które są dopasowane do możliwości dziecka. Na inne wózki dla lalek można zdecydować się w przypadku dziecka, które ma dopiero ponad roczek, a inną wersję trzeba wybrać dla pięciolatki. Wynika to choćby ze sprawności malucha. Nieco starsze dzieci mogą bez problemu pchać duży wózek. Natomiast młodsze muszą korzystać z zabawek bardziej stabilnych i dopasowanych do mniejszego wzrostu.

- Co brać pod uwagę, gdy wybiera się wózek dla lalek?

Co jest w stanie zapewnić wózek spacerowy?

- Jakie cechy posiada wózek głęboki?

 

Co brać pod uwagę, gdy wybiera się wózek dla lalek?

Wózek do zabawy powinien być odpowiednio wyselekcjonowany z dostępnych w sklepach ofert pod kątem parametrów. Cechy użytkowe wpływają bezpośrednio na to, jak wózki dla lalek sprawdzą się podczas zabawy.


Gdy wybiera się wózki dla lalek, dobrze jest zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

- rodzaj kół,

- rozmiary,

- wysokość rączek,

- waga,

- materiał,

- dodatkowe akcesoria.

 

Koła, w które producent zaopatrzył wózek, mogą być wykonane z różnych materiałów. Gdy chce się wybrać wózki do użytkowania bardziej na zewnątrz domu, wówczas warto postawić na piankowe koła. Natomiast plastikowe wersje sprawdzą się w domach. Dodatkowo bezpieczny wózek głęboki powinien posiadać skrętne koła. Rozmiary wózka mają znaczenie z punktu widzenia wieku dziecka. Gdy dziecko jest większe, warto postawić na duże wózki. Pozwala to unikać zgarbionej postawy podczas zabawy. Natomiast mały wózek sprawdzi się u maluchów, które przy większych rozmiarach miały trudności w jego prowadzeniu. Podobnie jest z wysokością rączek. Jednak wśród wózków lalek występują również takie modele, które posiadają regulowane rączki. W ten sposób można je modyfikować w zależności od sposobu zabawy czy też od wieku dziecka. Natomiast waga produktu do zabawy nie powinna być nadmierna. Oczywiście ważne jest, aby zapewniona była stabilność. Jednak zbyt ciężki model będzie utrudniał zabawę. Na wagę produktu może wpływać rodzaj zastosowanych materiałów. Najczęściej stosowane są elementy metalowe w konstrukcji oraz siedziska wykonane z materiałów. Jednak można znaleźć również drewniany wózek, a nawet wiklinowy. Materiał będzie oczywiście wpływał na jakość wykonania. Bez względu na typ wózka, warto z tego powodu decydować się na takie, które mają certyfikaty jakości.


Co jest w stanie zapewnić wózek spacerowy?

Jednym z rodzajów wózków dla dzieci są wersje spacerowe. Cieszą się one sporą popularnością, ale mają swoje wady. Do takich można zaliczyć mniejszą stabilność ze względu na mniejszą wagę.


Natomiast wózek spacerowy to:

- lekkość,

- niewielkie rozmiary,

- dostęp do pasów bezpieczeństwa dla lalek,

- łatwość w prowadzeniu.

Te cechy sprawiają, że to najbardziej popularne wózki.


Jakie cechy posiada wózek głęboki?

Innym rodzajem wózków dla lalek są te w wersji głębokiej. Taki wózek gondola to rozwiązanie, które znacznie chętniej wybierane jest przez rodziców starszych dzieci. To zabawki po które zazwyczaj sięgają przedszkolaki. Na pewno nie jest to rozwiązanie na pierwszy wózek. Natomiast można go wybrać dla starszego dziecka, choćby ze względu na trwałość. Wybierając ładny wózek retro, można liczyć na długi czas użytkowania. Gdy planujemy kolejne dzieci, może okazać się, że taki produkt nadal będzie w doskonałym stanie. Ma to również duże znaczenie, gdy głęboki wózek ma być używany przez dzieci znacznie bardziej intensywnie. Sprawdzając różne produkty w kategorii wózki głębokie, warto brać pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale również jakość wykonania. Dotyczy to szczególnie specjalnych wersji jak wyroby dla dwóch lalek. W ten sposób można pozyskać zabawki, które cechują się wyjątkową trwałością.

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.