OKSYBRAZJA CZYLI PEELING WODNO-TLENOWY


peeling wodno tlenowyKontynuując tematykę zabiegów, jakim możemy się poddać w gabinetach kosmetycznych, napiszę troszkę więcej o oksybrazji, zwanej także mikrodermabrazją tlenową. Zabieg oksybrazji jest szczególnie popularny w sezonie wiosenno-letnim i stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej mikrodermabrazji, o której pisałam TUTAJ. Odświeża i wygładza cerę nie powodując podrażnień, dlatego może być wykonywany nawet u osób z bardzo wrażliwą czy naczyniową skórą. 


CO TO JEST OKSYBRAZJA ?

Oksybrazja to peeling wodno-tlenowy, który polega na przesuwaniu nad powierzchnią skóry głowicy z której pod ciśnieniem wyrzucany jest strumień tlenu oraz roztworu soli fizjologicznej.  Strumień powoduje tarcie usuwając tym samym martwe komórki naskórka, oczyszczając pory i przyśpieszając odnowę komórkową.


oksybrazjaKOMU POLECANA JEST OKSYBRAZJA?

Oksybrazja polecana jest dla każdego typu cery, nawet dla tej wrażliwej czy naczyniowej. Świetnie sprawdzi się jako zabieg "bankietowy"przed ważnym wyjściem, kiedy to chcemy odświeżyć i rozświetlić cerę. Oksybrazja jest całkowicie nieinwazyjna, dlatego nie powoduje żadnego podrażnienia, zaczerwienienia czy łuszczenia się naskórka. To idealny zabieg, gdy chcesz aby twoja twarz wyglądała świeżo i promiennie.

EFEKTY DZIAŁANIA OKSYBRAZJI

Strumień tlenu i roztworu soli fizjologicznej złuszcza martwe komórki naskórka, oczyszcza oraz zwęża pory. W efekcie cera staje się gładka i rozjaśniona, podczas zabiegu ulega ona także intensywnemu natlenieniu, spowolnione zostają procesy starzenia, pobudzona zostaje produkcja kolagenu oraz wymiana komórkowa. Przy regularnym poddawaniu się oksybrazji możemy zauważyć wyrównanie się kolorytu skóry oraz spłycenie drobnych blizn i rozjaśnienie przebarwień.
PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwskazaniem do zabiegu oksybrazji jest ropne zapalenie skóry, zakażenia bakteryjne czy wirusowe, przerwanie ciągłości skóry, zmiany nowotworowe w obrębie skóry poddanej zabiegowi, a także przeziębienie, zapalenie zatok czy zapaleniu ucha ( strumień powietrza i soli jest dosyć zimny).

OKSYBRAZJA WRAŻENIA

Oksybrazja jest niezwykle przyjemnym i relaksującym zabiegiem, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Daje uczucie silnego chłodzenia oraz napięcia skóry, przy czym strumień wody i soli fizjologicznej absolutnie nie powoduje żadnego dyskomfortu, stanowi zaś formę przyjemnego masażu twarzy. Tuż po zabiegu cera jest naprawdę gładka i miła w dotyku. Skóra promienieje, kremy oraz maski świetnie się wchłaniają, a makijaż wygląda bardzo naturalnie i doskonale się utrzymuje. Polecam oksybrazję wszystkim, którzy chcą poprawić wygląd cery np. przed wyjazdem na wakacje czy wielkim wyjściem.
Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.