JAK ZROBIĆ SKRZYNIĘ NA ZABAWKI DIYjak zrobić skrzynkę na zabawkiDrewniane skrzynie to świetne i naprawdę funkcjonalne rozwiązanie jeśli chodzi o przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym. Pozwalają one na utrzymanie porządku, są łatwo dostępne dla dzieci, które nie muszą sięgać po ulubionego misia na wysoko wiszącą półkę, a dodatkowo stanowią modny i efektowny element dekoracyjny. Dużym plusem jest także to, że możemy wybrać kolor, wielkość i wykończenie skrzyni w zależności od potrzeb i od aranżacji pomieszczenia. 


Kiedy zaczęłam wykańczać i dekorować pokoik mojego maluszka, od razu wiedziałam, że taka skrzynia musi się w nim znaleźć. Jednak jak się okazało rozwiązanie to do najtańszych nie należy, dlatego postanowiłam zrobić ją sama. Samodzielne wykonanie skrzyni na zabawki jest naprawdę proste i łącznie nie zabiera więcej niż 2 godziny. W zależności od rodzaju użytych materiałów koszt może wynosić nawet około 20% ceny sklepowej, dlatego warto pobawić się samemu, a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na drobne przyjemności :) Do tego dochodzi satysfakcja z własnoręcznej, dobrze wykonanej pracy.


MATERIAŁY POTRZEBNE DO WYKONANIA SKRZYNI

1) Drewniana skrzynia - możemy kupić gotową skrzynię wykonaną z surowego drewna lub taką do złożenia,  jednak najtańszym wyjściem będzie poproszenie o nią pani z zieleniaka lub przeszukanie piwnicy :) Ja przetrząsnęłam strych u mamy i znalazłam tam kilka skrzyń w różnych rozmiarach, spośród których wybrałam tą najbardziej mi odpowiadającą. 

2) Papier ścierny do wygładzenia listewek

3) Farba akrylowa lub lateksowa w dowolnym kolorze ( ja kupiłam 3 testery farby w kolorze miętowym, co wystarczyło na pomalowanie skrzyni z zewnątrz, zaś wnętrze pomalowałam farbą szarą, która została mi po malowaniu pokoju ).

4) Pędzel, folia lub tektura do zabezpieczenia podłoża 

5) Gumowe kółka meblowe

6) Wkręty, wkrętak lub wkrętarka

Jeżeli chodzi o koszty to na materiały łącznie wydałam około 24 zł ( 3 zł papier ścierny, 9 zł testery farby, 12 zł kółka ). 


jak zrobić skrzynię na zabawki ze skrzynki po jabłkach
WYKONANIE SKRZYNI KROK PO KROKU

1) Skrzynię dokładnie szlifujemy papierem ściernym, tak aby nie miała ostrych kantów czy drzazg. Wbrew pozorom nie jest to trudne czy czasochłonne zajęcie, gdyż skrzynie wykonane są z miękkiego drewna, które łatwo poddaje się działaniu papieru ściernego. Po wygładzeniu powierzchni odpylamy je szczotką, tak aby pozbyć się wszelkich drobinek i paprochów

skrzynka na zabawki2) Rozkładamy folię, tekturę czy gazetę i malujemy skrzynię dwukrotnie ( drugą warstwę nakładamy po minimum 2 h, kiedy to pierwsza warstwa jest już zupełnie sucha )


jak wykonać ozdobne skrzynki drewniane


jak malować skrzynie drewniane3) Kiedy farba całkowicie wyschnie, czyli najlepiej na drugi dzień, wkręcamy kółka przy użyciu męża i wkrętarki :)


A oto efekt końcowy

pokój dziecięcy dodatki styl skandynawski

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.