JAKIE PIELUSZKI JEDNORAZOWE DLA NOWORODKAjakie pieluchy dla noworodka pampers premium care


Pieluszki jednorazowe to jeden z lepszych wynalazków XX wieku :) Są wygodne dla rodziców i pozwalają zaoszczędzić choć odrobinę tak cennego dla nas czasu. Nie musimy ich prać i prasować, a przewijanie jest dziecinnie proste, co ma znaczenie szczególnie dla początkujących rodziców takich jak ja. 


Na rynku jest wiele marek pieluszek jednorazowych, które różnią się pomiędzy sobą zarówno jakością jak i ceną. Ma to szczególne znaczenie głównie w pierwszych tygodniach życia dziecka, kiedy to jego skóra jest bardzo delikatna i podatna na odparzenia, a liczba kupek oraz sikutków może przyprawić o zawrót głowy. To właśnie wtedy prawidłowa pielęgnacja a tym samym dobra jakościowo i często zmieniana pieluszka jest bardzo ważna.

Przez pierwsze 5 tygodni życia mojego maluszka używaliśmy pieluch w rozmiarze 1 i zużyliśmy ich około 400 sztuk!!! Pieluchy starałam się zmieniać co około 2-3 godziny, jednak i tak nie udało nam się uniknąć małego odparzenia. Ne była to wina użytych pieluch, a konsekwencja bardzo częstych, rzadkich i kwaśnych kup, typowych dla noworodków karmionych mlekiem mamy.

W czasie pieluchowania jedynkami miałam przyjemność wypróbować 4 różne, chyba najpopularniejsze rodzaje pieluch. Tylko jedne pieluchy przypadły nam do gustu w 100%, dwa rodzaje były niezłe, a jedne po zużyciu kilku sztuk wylądowały w schowku. 

Pieluchy jednorazowe to spory wydatek, jednak uważam, że w pierwszych tygodniach życia dziecka nie powinniśmy na nich oszczędzać, dlatego warto wybrać taki produkt, który spełni nasze oczekiwania w 100%. Wybierając pieluchy jednorazowe dla noworodka powinniśmy kierować się następującymi parametrami:

- chłonność - zakładając pieluchę jednorazową oczekujemy, że utrzyma ona pupę i ubranko dziecka suche przez przynajmniej 2-3 godziny. Producenci lepszych jakościowo pieluch pod warstwą celulozy umieszczają dodatkowe absorbenty, które zamieniają płyny w żel dając uczucie suchości i zabezpieczając przed przeciekami

- delikatność -  pielucha powinna być wykonana z miękkiej, miłej w dotyku włókniny, tak aby nie powodować podrażnień i nie zostawiać odciśniętych śladów

- przewiewność - dobre jakościowo pieluchy wykonane są z porowatej włókniny, która umożliwia cyrkulację powietrza i chroni przed odparzeniami

- anatomiczny kształt - dobrze zaprojektowana pieluszka dla noworodka powinna mieć wycięcie na pępek tak aby nie podrażniać kikuta, nieuciskające falbanki przy nóżkach, które chronią przed przeciekami, odpowiedni kształt, który umożliwia dobre przyleganie do ciałka oraz szerokie rzepy dające się kilkukrotnie odpinać i zapinać.

Biorąc pod uwagę te parametry przetestowałam i oceniłam pieluszki następująco:

- Mój Nr 1 - Pampers Premium Care - pieluszki są bardzo chłonne, kilka razy zdarzyło nam się nie zmieniać pieluchy przez całą noc i mimo to nie było żadnego przecieku. Wykonane są z miękkiego i przewiewnego materiału, nie powodują odparzeń ani nie odciskają się na skórze dziecka. Mają fajny anatomiczny kształt oraz wycięcie na pępek, co jest bardzo przydatne w przypadku noworodków. Pieluchy mają delikatny nadruk na przodzie dzięki czemu wydają się bardziej "naturalne" i przyjazne dla skóry. Duży plus za wskaźnik wilgotności, dzięki czemu nie musimy zaglądać w pieluchę co pół godziny. Jeśli szukacie dobrych pieluch dla noworodka to tylko Pampers Premium Care - polecam z czystym sercem.


pampers 1 dla noworodka

pampers które lepsze
Pampers Premium Care i Pampers New Baby


- Miejsce 2 - Pampers New Baby oraz Dada New Born - obydwa rodzaje pieluch są bardzo podobne jakościowo. Przy zbyt rzadkim zmienianiu zdarzają się przecieki, pieluchy są trochę sztuczne i szeleszczą w dotyku ( zwłaszcza Pampers ), nie wydają się być zbyt przewiewne, a po 3 godzinach przyklejają się do skóry dziecka. Rzadkie kupki zostają na powierzchni pieluchy i mają kontakt ze skórą dziecka, dlatego łatwiej o odparzenia. Pieluchy są kolorowe i mają ładne nadruki, plus dla Dady za wskaźnik wilgotności. Obydwa rodzaje pieluch oceniam dobrze, jednak trzeba je zmieniać dosyć często aby nie powodowały odparzeń, otarć czy odciśniętych śladów na skórze. Ponieważ pod względem jakości są podobne lepiej wybrać te, które są korzystniejsze cenowo, a tu lepiej wypada Dada.


pampers zielony opiniedada premium dla noworodka- Miejsce 3 - Toujours New Born - niestety te pieluchy w ogóle nie przypadły mi go gustu i po zużyciu kilku sztuk, reszta trafiła do schowka. Pieluchy są średnio chłonne i nie dają uczucia suchości, mocz lubi uciekać bokiem lub przecieka na plecach a rzadkie kupki pozostają całkowicie na powierzchni. Dodatkowo pielucha jest sztywna i niemiła w dotyku, dlatego łatwo o podrażnienia na delikatnej skórze noworodka. Osobiście nie polecam tych pieluch dla dzieciątka, które dopiero przyszło na świat.

źródłoMoim zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o pieluszki dla noworodka jest Pampers Premium Care. Pieluszki są naprawdę dobre jakościowo i znakomicie spełniają swoją rolę. Jest to oczywiście moja subiektywna ocena i z pewnością są osoby, którym one nie podpasują, jednak jak dla mnie na początek są one najlepsze. Dodam jeszcze, że od rozmiaru 3 przeszliśmy na pieluszki Dada. Częstotliwość oraz gęstość kup uległa zmianie, skóra malucha nie jest już tak wrażliwa, dlatego stwierdziłam, że nie ma sensu dłużej kupować dość drogich Pampersów Premium Care. Dada Premium są dobrym i o wiele tańszym rozwiązaniem dla kilkutygodniowych dzieci.


Zobacz także:

Wyprawka dla noworodka

Co zrobić aby mieć łatwiejszy poród

13 zalet bycia w ciążyDziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.