MAGICZNE GĄBECZKI - JAK DZIAŁAJĄ I DO CZEGO ICH UŻYWAĆ?


Już nie raz wspominałam, że lubię robić zakupy na chińskiej stronie Aliexpress. Jednym z niekwestionowanych hitów są tam tajemnicze magiczne gąbeczki, na które postanowiłam się w końcu skusić. Co to zatem są te magiczne gąbeczki i do czego ich używać?

Magiczne gąbeczki to nic innego jak pianka melaminowa pocięta na prostokąty odpowiedniej wielkości. Struktura gąbki umożliwia usuwanie uporczywych i trudnych do pozbycia się plam bez użycia detergentów. Jest to niewątpliwym plusem, ponieważ pozwala ograniczyć zużycie różnych chemikaliów w postaci środków czyszczących, co z pewnością docenią rodzice małych dzieci oraz alergicy.Gąbeczki na sucho są dosyć delikatne i kruche, aby móc nimi coś wyczyścić należy je zmoczyć, a nadmiar wody odcisnąć pomiędzy dwoma płasko rozłożonymi dłońmi. Dopiero mokre gąbeczki nabierają "magicznych" właściwości i pomagają w codziennych porządkach. Mają one szereg zastosowań i przydadzą się do:

- usuwania niechcianych rysunków ze ścian i mebli wykonanych kredkami czy flamastrami
- wyczyszczenia porysowanych i zabrudzonych plastikowych zabawek oraz elementów
- usuwania osadów z kabiny prysznicowej i umywalki
- czyszczenia drzwi i listew
- czyszczenia ram białych okien pcv
- usuwania śladów po lakierze do paznokci ze ścian i mebli
- czyszczenia fug
- usuwania plam z kawy i herbaty z kubków
- usuwania resztek kleju po zerwaniu naklejki
- czyszczenia sprzętów typu inox (świetnie czyści okap, czajnik, kuchenkę)
- usuwania zaschniętych plam z blatów i mebli
- usuwania plam i pisaków z mebli z ekoskóry
- czyszczenia stalowych i granitowych zlewów
- czyszczenia gumowej podeszwy w trampkach, mycia białych butów
Jak widzicie gąbki możemy zastosować wszędzie tam, gdzie mamy zaschnięte i trudne do usunięcia plamy oraz zarysowania. Oczywiście zabrudzenia nie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i czasami musimy trochę popracować, ale i tak uważam, że warto takie gąbeczki nabyć. Obecnie są one dostępne praktycznie w każdym markecie czy dyskoncie, jednak jeśli nie chcecie za nie przepłacać, to polecam zakupy na Aliexpress. Ja za 50 sztuk zapłaciłam około 2,80 $. Tutaj macie link do sprzedawcy, u którego dokonałam zakupu zobacz

Aby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.