HYBRYDOWE OMBRE W KOLORACH LATA KROK PO KROKU

efekt ombre hybrydagąbka pędzelek

Ombre na paznokciach jest bardzo efekciarkie, dlatego od kilku sezonów to jedno z najmodniejszych i najbardziej popularnych zdobień. Wiosna oraz lato to idealny czas, aby zaszaleć z paznokciami i spróbować czegoś nowego, jak na przykład efektu ombre w żywych, neonowych kolorach. Zdobienie jest dosyć proste do wykonania i nie wymaga wielkiej wprawy ani zdolności. Najważniejszy jest prawidłowy dobór kolorów tak, aby ładnie ze sobą współgrały i tworzyły spójną całość. Pastele najlepiej łączyć z pastelami, neonki z neonkami, a odcienie transparentne z transparentnymi. 


Ombre możemy wykonać w pionie lub w poziomie, używając  dwóch, trzech lub czterech kolorów do cieniowania. Istnieją dwie metody, pędzelkowa i gąbeczkowa, które Wam dzisiaj pokażę. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, dając nieco odmienny efekt.

Metoda pędzelkowa

Jej zaletą jest to, że ombre przy użyciu pędzelka wykonamy dosyć szybko. Wystarczą 2 warstwy lakierów w 2 lub 3 odcieniach, które ze sobą blendujemy przy użyciu cienkiego pędzelka z miękkim włosiem. Metoda ta świetnie sprawdza się podczas cieniowania półtransparentnych hybryd lub tych o podobnych odcieniach. Dosyć ciężko jest natomiast wykonać pędzelkiem ładne ombre na lakierach o bardzo kontrastowych kolorach (np. jasny róż i ciemny fiolet). Przejście pomiędzy kolorami jest bardziej widoczne, kolory się bardziej od siebie odcinają. W przypadku odcieni, które ja wybrałam tzn. neonowy róż i pomarańcz, metoda pędzelkowa sprawdza się bardzo dobrze.

Sposób wykonania:

1) Na wypiłowane i odtłuszczone paznokcie nakładamy bazę, utwardzamy ją w lampie UV

2) Na pół paznokcia nakładamy jeden odcień hybryd, na drugie pół kolejny kolor (nakładamy na  wszystkie paznokcie jednej ręki)

3) Przy użyciu cienkiego pędzelka blendujemy kolory tworząc delikatne cieniowanie. Pędzelek możemy zwilżyć w alkoholu, a następnie wykonujemy bardzo delikatne poziome ruchy przesuwając się w górę i w dół tak, aby przejście pomiędzy kolorami było jak najmniej widoczne. Utwardzamy w lampie UV

4) Nakładamy drugą warstwę kolorów: jeden odcień na pół paznokcia, drugi odcień na pozostałe pół tj. poprzednio. Blendujemy kolory tj. w punkcie 3, utwardzamy w lampie UV

5) Nakładamy Top i utwardzamy w lampie UV. Przemywamy paznokcie alkoholem w celu usunięcia lepkiej warstwyMetoda gąbeczkowa:

Jest nieco bardziej czasochłonna niż ta przy użyciu pędzelka, ale pozwala uzyskać ładniejsze i bardziej płynne połączenia kolorów. Doskonale sprawdza się w przypadku kontrastowych odcieni i mocno napigmentowanych lakierów. Do wykonania ombre gąbką będziemy potrzebować kawałka gąbki dowolnego rodzaju np. gąbki do makijażu lub gąbki kuchennej (ja użyłam magicznej gąbki do czyszczenia).

Sposób wykonania:

1) Na wypiłowane i odtłuszczone paznokcie nakładamy bazę, utwardzamy w lampie UV

2) Na cały paznokieć nakładamy kolor bazowy (ten który ma być widoczny od strony skórek) i utwardzamy w lampie UV

3) Nakładamy drugą warstwę koloru bazowego i utwardzamy w lampie

4) Na kawałku folii aluminiowej robimy kleksy lakierem, którym będziemy wykonywać cieniowanie. Maczamy mały kawałeczek gąbeczki w lakierze i zaczynając od wolnego brzegu paznokcia dociskamy delikatnie gąbeczkę do paznokcia, miejsce obok miejsca przesuwając się ku górze (kończymy na ok 1/2 wysokości paznokcia). Utwardzamy w lampie UV

5) Czynność tą powtarzamy 4-6 razy w zależności od tego jak kontrastowe kolory chcemy uzyskać, za każdym razem nowo nałożoną warstwę utwardzamy w lampie

6) Nakładamy Top i utwardzamy w lampie UV, przemywamy paznokcie alkoholemAby moje ombre było już totalnie cukierkowe i kojarzące się z latem, na środkowe paznokcie dodałam naklejki w kształcie kwiatuszków. Jak już szaleć, to szaleć na całego :)

modne zdobieniapaznokcie krok po kroku

zdobienie paznokci 2018

Aby być na bieżąco polub blog na FB:

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.