PŁYNĄC KU PRZEZNACZENIU

płynąc ku przeznaczeniu książka

"Płynąc ku przeznaczeniu" to literacki debiut Weroniki Tomali, znanej dotąd z bloga Kto czyta książki - żyje podwójnie. Autorka po wielu latach blogowania postanowiła stanąć po drugiej stronie lustra i zamiast recenzować, stworzyła własną powieść. "Płynąc ku przeznaczeniu" to pozycja z nurtu New Adult, która porusza typowe dla tego gatunku zagadnienia. Jeśli lubicie czytać o miłości, przyjaźni, trudnej przeszłości i przeznaczeniu, to zdecydowanie jest to coś dla Was.


Dominika, Wiktoria i Kasia, to trzy przyjaciółki, które w czasie wakacji postanawiają wyruszyć w niezapomnianą podróż do Hiszpanii. Za ciężko zarobione i zaoszczędzone na ten cel pieniądze, wykupują autokarową wycieczkę, która ma być przygodą ich życia. W hiszpańskim hotelu wpadają na tajemniczego przystojniaka, który jak się okazuje jest naszym rodakiem, dorabiającym sobie w sezonie jako ratownik. 

Dominika od pierwszej chwili jest oczarowana nowo poznanym męższczyzną, jednak ten wydaje się nie podzielać jej zachwytu. Dawid w stosunku do nieśmiałej dziewczyny jest bardzo opryskliwy, stara się ją ośmieszyć i poniżyć przed innymi. Chłopak szuka jedynie spontanicznych przygód, nie traktując płci przeciwnej zbyt poważnie. Dominika odkrywa jednak jego prawdziwe ja, gdzie zbytnia pewność siebie oraz egoizm to wyłącznie gra pozorów. Bohater to w rzeczywistości wrażliwy i zraniony mężczyzna, który przez ciężkie doświadczenia z przeszłości boi się kogokolwiek pokochać. 

Książka, pomimo że porusza dosyć poważne kwestie jest lekka i niewymagająca. Czyta się ją szybko i przyjemnie, bo fabuła naprawdę wciąga. "Płynąc ku przeznaczeniu" to piękna historia o miłości i przyjaźni, która budzi w czytelniku wiele emocji. Najlepsze zostawiła jednak autorka na koniec, prawdziwa wisienka na torcie, która mocno mnie zaskoczyła. Polecam powieść wszystkim lubującym się w nurcie New Adults.

Moja ocena 7/10

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.