PRYSZCZE I KROSTKI NA TWARZY - CO OZNACZAJĄ WYPRYSKI NA KONKRETNYCH PARTIACH TWARZY


przyczyny powstawania krostek i wypryskówPryszcze i krostki na twarzy kojarzone są z trądzikiem typowym dla nastolatków. Tymczasem wiele dojrzałych kobiet i mężczyzn ma problem z wypryskami na twarzy i niekoniecznie jest to związane z burzą hormonalną. Skóra jest największym organem i to właśnie na jej powierzchni widać wszystko to co dzieje się wewnątrz naszego organizmu. W medycynie chińskiej powstała nawet Chińska Mapa Twarzy, która ukazuje że różne partie twarzy odpowiadają różnym organom. Wszelkie wypryski, przebarwienia czy zaczerwienienia występujące na skórze są sygnałem, że z danym organem coś się dzieje. 

Wypryski na czole i skroniach

Krostki oraz głębokie bruzdy pojawiające się na czole oznaczają, że mamy problem z jelitami i układem trawiennym. W taki sposób mogą ujawniać się zaburzenia trawienia i wchłaniania pokarmów. Przyczyną może być spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonej żywności oraz nadmiar alkoholu, tłuszczów i cukru w diecie. Aby pozbyć się wyprysków z czoła i skroni należy unikać picia alkoholu oraz przejść na lekkostrawną dietę bogatą w świeże owoce i warzywa.

Krostki pomiędzy brwiami

Wypryski i głębokie bruzdy pomiędzy brwiami mogą oznaczać, że mamy problem z prawidłową pracą wątroby, śledziony lub trzustki. Powstają one w wyniku nadmiernego spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, nabiału i tłuszczu, mogą też być wynikiem alergii pokarmowej.

Wypryski i zaczerwienienia na nosie

Krostki oraz zaczerwienienia występujące na nosie mogą zwiastować problemy z sercem i układem krążenia. Występują często gdy mamy problem z nadciśnieniem tętniczym i zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi. 

Krostki na policzkach

Podrażnienia, zaczerwienienia i wypryski na policzkach mogą być oznaka alergii na nabiał lub zboża. Zmiany na górnej części policzków mogą oznaczać problemy z płucami i często towarzyszą astmie. 

Wypryski wokół ust i na żuchwie

Wypryski w tej części twarzy związane są z zaburzeniami hormonalnymi w naszym organizmie. Jeśli wypryski na żuchwie i wokół ust pojawiają się regularnie to trzeba zbadać poziom hormonów i je wyregulować.

Krostki na brodzie

Wypryski pojawiające się na brodzie mogą oznaczać problemy z żołądkiem i jelitem grubym. Zazwyczaj są spowodowane niezdrową dietą, stresem i używkami. 

Chińska Mapa Twarzy nie stanowi wiążącej diagnozy, ale pozwala określić różne schorzenia na podstawie wyglądu skóry twarzy. Powiem Wam, że z mapy tej często korzystałam kiedy pracowałam jako kosmetolog. Dzięki niej mogłam udzielić klientkom wskazówek na co szczególnie powinny zwrócić uwagę i co powinny zrobić, aby poprawić stan swojej cery.

Zobacz jak pielęgnować skórę trądzikową i walczyć z trądzikiem dorosłych

wypryski na twarzy a narządy wewnętrzneDziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.