Samodzielny masaż – dobroczynne skutki dla ciała

 

#Artykuł sponsorowany przez EasyToys#

Samodzielny masaż to prosty sposób, który pozwala polepszyć samopoczucie. Wykonywany regularnie, może poprawić sylwetkę oraz przynieść dobroczynne skutki skórze i mięśniom.

 

Jak wykonać samodzielny masaż dłońmi?

 

Samodzielne wykonanie masażu nie jest trudne, jednak warto znać kilka najważniejszych zasad jego wykonania. Oto one:

1.      Wygodna pozycja: wybierz pozycję, która będzie dla Ciebie wygodna i umożliwi swobodne wykonywanie ruchów masujących. Możesz leżeć lub siedzieć – w zależności od tego, co bardziej Ci odpowiada i którą część ciała masujesz.

2.      Cisza i spokój: wykonuj masaż w cichej i spokojnej atmosferze. Możesz włączyć delikatną muzykę relaksacyjną, która pomoże Ci się odprężyć.

3.      Skupienie na oddechu: skup się na głębokim i równomiernym oddechu, aby pomóc swojemu ciału w rozluźnieniu mięśni i zmniejszeniu napięć.

4.      Delikatne i powolne ruchy masujące: wykonuj delikatne i powolne ruchy masujące, unikając zbyt dużego nacisku. Pracuj z mięśniami, a nie przeciwko nim – w ten sposób unikniesz kontuzji.

W masażu ważna jest regularność sesji. Wówczas można uzyskać najlepsze efekty. Zabieg traktowany doraźnie również przyniesie ulgę ciału, jednak nie zapewni długotrwałych korzyści.

 

Proste przyrządy do masażu pleców

 

O ile masaż rąk czy nóg można wykonać samodzielnie, o tyle plecy wymagają zastosowania pomocy. Proste przyrządy do masażu pleców, których można użyć w domu, to między innymi maty do masażu, urządzenia do masowania powięzi czy masażery elektryczne. Najbardziej zaawansowane technologicznie są oczywiście masażery elektryczne, które mają wiele funkcji, pozwalając na masaż całego ciała, a nie tylko pleców.

Jeśli nie masz w domu żadnego przyrządu, możesz użyć do masażu pleców piłeczki tenisowej. Wystarczy położyć się na twardym podłożu i wsunąć piłkę pod plecy, a następnie przesuwać ją własnym ciałem, masując całą powierzchnię pleców.

 

Olejki do masażu – gdzie je kupić?

 

Masaż można wykonać na sucho, ale także z użyciem specjalnych preparatów, takich jak choćby popularne olejki. Olejki do masażu najłatwiej kupić w sklepach internetowych, m.in. w dobrych sklepach z gadżetami erotycznymi, takich jak np. EasyToys, z którego ofertą możesz się zapoznać, klikając link https://www.easytoys.pl/.

Oczywiście olejki do masażu można nabyć także stacjonarnie w sklepach z naturalnymi kosmetykami i w dobrych drogeriach.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając olejek do masażu?

 

Wybierając olejek do masażu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, przed dokonaniem zakupu upewnij się, że skład produktu nie spowoduje u Ciebie reakcji alergicznej. Po drugie, wybierz produkt, który odpowiada Twoim potrzebom. Na przykład olejek o zapachu lawendy może być korzystny dla osób, które potrzebują odprężenia, a olejek o woni eukaliptusa może pomóc w złagodzeniu bólu mięśni.

Zwróć również uwagę na pozostały skład olejku – najlepiej unikać produktów, które zawierają sztuczne zapachy, konserwanty oraz barwniki. Ważna jest także konsystencja olejku. Wyroby o lekkiej konsystencji są zwykle bardziej odpowiednie do masażu ciała, ponieważ szybciej się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze. Jeśli jednak Twoja skóra jest sucha, możesz zdecydować się na nieco „cięższą” wersję produktu do masażu.

 

Olejki naturalne – dlaczego warto?

 

Olejki naturalne warto stosować, ponieważ są to produkty skuteczne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Mają właściwości aromaterapeutyczne, co stanowi ich dodatkową zaletę. Takie olejki są wykonane z naturalnych składników i nie zawierają szkodliwych chemikaliów, co sprawia, że są bezpieczne dla skóry i zdrowia. Mają również pewne właściwości lecznicze i mogą pomóc w redukcji stresu, poprawie nastroju oraz w walce z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Olejki naturalne są ponadto biodegradowalne i produkuje się je często w sposób nieinwazyjny lub mało inwazyjny dla środowiska naturalnego.

Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.