JAK ZROBIĆ ŁAPACZ SNÓW - DIY


łapacz snów diyŁapacz snów to popularna i modna ozdoba, która świetnie spisuje się jako dodatek do wnętrz w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Motyw ten możemy coraz częściej spotkać także na ubraniach, biżuterii czy tatuażach. 

Dreamcatchery wieszamy nad łóżkiem, gdzie oprócz funkcji dekoracyjnej mają pełnić funkcję amuletu chroniącego przed koszmarami i przynoszącego szczęście. Według legendy gęsta sieć łapacza wyłapuje złe sny, które spływając po piórkach roztapiają się wraz z pierwszymi promieniami słońca.


Pomimo, że nie jestem osobą przesądną idea łapacza snów bardzo mi się spodobała, dlatego postanowiłam wykonać go samodzielnie i umieścić nad łóżeczkiem w pokoju dziecięcym. Co prawda w internecie pełno jest ozdób tego typu na sprzedaż, jednak ciężko jest znaleźć coś wykończonego piórkami w odpowiedniej kolorystyce. Większość ozdób zamiast piór ma doczepione  wielobarwne tasiemki, które może i wyglądają ładnie, ale kłócą się z ideą oryginalnego amuletu. W efekcie przejrzałam kilka stron z inspiracjami oraz wskazówkami jak zrobić dreamcatchera samodzielnie, kupiłam potrzebne materiały i wzięłam się do roboty. Jak się okazało jest to całkiem przyjemna i łatwa praca, która wciąga na tyle, że mam już pomysły na kolejne wzory łapaczy, które wkrótce wykonam :)


POTRZEBNE MATERIAŁY
- obręcz ( może być wykonana z drutu, gałązek, wycięta z grubej tektury; ja wedle wskazówek zakupiłam tamborek o średnicy 15 cm ( koszt ok 5 zł )
- klej
- sznurek, tasiemka, włóczka potrzebna do owinięcia obręczy ( ja użyłam sznurka woskowanego - 3 zł )
- sznurek lub włóczka do tkania sieci ( użyłam białej muliny - 2 zł )
- piórka ( ok 4 zł )
- koraliki ( 3,50 zł )

SPOSÓB WYKONANIA ŁAPACZA SNÓW

1) Wiążemy sznurek/tasiemkę na obręczy i dodatkowo koniec przyklejamy kroplą kleju po czym owijamy dokładnie całą obręcz


jak zrobić łapacz snów diy2) Pleciemy sieć łapacza tworząc supełki w równych odstępach wokół obręczy, potem przeplatając je przez środek każdego kolejnego supełka. Ciężko to wytłumaczyć, ale może ta ilustracja nieco wyjaśni o co chodzi. 

źródło: zszywka.pl


Na sam koniec tworzenia sieci możemy doczepić koraliki, które dodatkowo przechwytują złe sny :)


jak wykonać łapacz snów


3) Ostatnim i najprzyjemniejszym etapem jest ozdobienie łapacza według własnej inwencji oraz gustu. W dolnej części dreamcatchera przyczepiamy tasiemki, koraliki i piórka, które utworzą nam wyjątkową i niepowtarzalną ozdobę. Na koniec u góry łapacza przywiązujemy kawałek sznurka lub tasiemki, dzięki któremu powiesimy go nad łóżkiem.materialy n łapacz snów


łapacz snów diy


Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.