WIELKANOCNE DEKORACJE KTÓRE ZROBISZ W 15 MINUT - DIY

wielkanocne ozdoby

W ferworze przedświątecznych porządków i przygotowań ciężko jest znaleźć czas na wykonanie Wielkanocnych dekoracji. Warto jednak zadbać o odpowiedni klimat i nieco ożywić wnętrze kolorowymi ozdobami. Dzisiaj mam dla Was propozycje na dekoracje, których przygotowanie nie zajmie więcej jak 15 minut. U mnie w tym roku kolorem przewodnim jest róż, który kojarzy mi się z pierwszymi wiosennymi kwiatami. Lubię, kiedy Wielkanoc jest radosna i kolorowa. Może dla niektórych to kicz, dla mnie zaś nieodłączny element tego święta.


WIANEK NA DRZWI

Do przygotowania tej ozdoby potrzebujemy wianek z gałązek ( kupiłam gotowy za 8 zł ), sztucznych kwiatów ( 1,50 zł ), jajeczek ( 4 zł ), bukszpanu, piórek, wstążki ( 3 zł ), kleju typu Super Glue oraz taśmy klejącej dwustronnej .

Na początku rozmieszczamy ozdoby "na sucho" tak, aby stworzyć odpowiednią kompozycję. Następnie przyklejamy je klejem we wcześniej wyznaczonych miejscach. Zawiązujemy wstążkę tworząc ładną kokardę. Z tyłu wianka przyklejamy dwustronną taśmę, a całość montujemy na drzwiach. Ozdoba jest niezwykle prosta do wykonania, a jej zrobienie zabiera około 15 minut.

wielkanocny stroik

wianek wielkanocny


DONICA Z KOLOROWYMI PISANKAMI

Do przygotowania tej dekoracji niezbędna jest biała doniczka ( 4 zł ), wstążka, klej, mech oraz kolorowe pisanki na drucikach ( 5 zł ). W doniczkę wkładamy wilgotny mech i formujemy go na kształt kuli, w to wbijamy kolorowe pisanki. Do doniczki przyklejamy kolorową wstążkę, która będzie nawiązywała do reszty dekoracji. Całość zabiera około 10 minut, należy pamiętać o podlewaniu mchu co drugi dzień.


wielkanocne dekoracje na drzwi


Aby być na bieżąco polub blog na Facebooku. Jestem też na Instagramie.

Zobacz także:

Jak odnowić stary drewniany stół - enowacja krok po kroku

Cotton Balls krok po kroku

Jak zrobić pompony z tiulu


Dziękuję za odwiedziny. Każda wizyta i komentarz sprawiają mi wielką radość oraz motywują do dalszej pracy nad blogiem. W miarę możliwości staram się odpowiadać na komentarze oraz odwiedzać blogi osób, które zostawiły tu po sobie ślad. Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności bloga.